Je Android stejně bezpečný jako iOS? Google věří, že ano

Android malware

Na otázku, zda je bezpečnější Android nebo iOS, lze na první pohled odpovědět snadno. Technologický gigant Google nicméně zveřejnil již čtvrtou výroční zprávu o bezpečnosti Androidu, ve které na 56 stránkách uvádí, jak se bezpečnost v podání nejrozšířenějšího operačního systému vyvíjí. A nevypadá to vůbec zle.

Jako velkou přednost vyzdvihl Google ve své zprávě mechanické učení. To se projevuje například ve službě Google Play Protect, která hledá potencionálně škodlivé aplikace na Obchodě Play. Mechanické učení si zapsalo prozatímní úspěšnost 60,3 %, přičemž Google očekává, že se číslo bude zvyšovat. Naopak se snižuje šance na potencionální stažení škodlivé aplikace. V roce 2016 byla šance 0,04 %, pro rok 2017 je to pak 0,02 %, což je rozhodně působivé.

Pokrok učinil Android také v dostupnosti aktuálních bezpečnostních záplat. S ohledem na 3 miliardy aktivních zařízení je úctyhodné, že v roce 2017 se počet zařízení, která dostala bezpečnostní aktualizace, zvýšil o 30 procent. Výrazné zlepšení co se týče bezpečnosti dodává Googlu vítr do plachet, což potvrdil i šéf divize bezpečnosti Androidu David Kleidermacher. Ten prohlásil, že Android je stejně bezpečný, jako konkurence.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku