TOPlist

Jaká vylepšení přinese iPhone 15? Dotknou se RAM i displeje

iphone 15 unsplash
  • iPhone 15 Pro se dočká navýšení RAM na 8 GB, ostatní modely zůstanou na 6 GB 
  • Novinkou bude také úspornější displej díky novému 28nm čipu 
  • Dynamický ostrov už nebude výsadou pouze modelu Pro 

S blížícím se odhalením 15. generace iPhonů se hromadí i různé informace ohledně možných specifikací a funkcí, na které se můžeme těšit. Ačkoliv oficiální odhalení má proběhnout až v září, už nyní se objevily zprávy o možném navýšení RAM paměti i úsporném OLED displeji.

iphone 14 pro
iPhone 14 Pro

Podle tiskové zprávy tajwanské společnosti TrendForce můžeme očekávat navýšení kapacity operační paměti i její rychlosti. Ačkoliv jsou dostupné informace dost obecné, kapacita Pro modelů by měla být navýšena na 8 GB (oproti 6 GB RAM u iPhonu 14 Pro). Levnější iPhone 15 a iPhone 15 Plus by měli zůstat na 6 GB, ale díky LPDDR5 RAM se zvýší jejich rychlost.ios 17 obrazekNepřehlédněte

Únik informací z iOS 17 prozradil zajímavé detaily o iPhone 15

Větší kapacita i vyšší rychlost operační paměti v kombinaci s očekávaným čipem A17 Bionic u modelu iPhone 15 Pro má znatelně zvýšit celkový výkon vlajkového smartphonu. Další zprávy ale hovoří také o úspornějším čipu displeje, který má být nově vyráběn 28nm technologií.

Ačkoliv žádné další zásadní změny v oblasti displejů přijít nemají, samotné snížení energetické náročnosti a zvýšení výdrže je rozhodně vítané. Z dílčích vylepšení můžeme zmínit ještě očekávané rozšíření dynamického ostrůvku i pro modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus nebo užší rámeček displeje.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku