TOPlist

Únik informací z iOS 17 prozradil zajímavé detaily o iPhone 15

ios 17 obrazek
  • iOS 17 nepřinese žádné razantní změny v designu
  • Většina nativních aplikací Applu se dočká výrazného předělání
  • Kód systému potvrzuje kvarteto nových iPhonů s USB-C portem

Okolo vývoje operačního systému iOS se většinou příliš mnoho zákulisních informací neobjevuje, nicméně jeden z důvěryhodných zahraničních zdrojů LeaksApplePro prostřednictvím serveru HowToiSolve.com nyní odkryl několik zajímavých střípků o iOS 17, jehož finální verze se dočkáme s představením nových iPhonů s číslovkou 15.

Pokud čekáte, že Apple po dlouhých letech přijde s výraznějších redesignem, příliš potěšeni nebudete. iOS 17 s kódovým označením Dawn žádné grafické změny nepřinese. Údajně to má být způsobeno tím, že jablečný gigant většinu svých vývojářů alokoval na dokončení vývoje softwaru pohánějícího headset pro rozšířenou realitu.

iOS 17 má prý přesto nabídnout výraznější změny v aplikacích Hudba, Mail, Soubory, Peněženka, Najít či Připomínky, nicméně konkrétnější data zatím leaker nezveřejnil. Součástí nové verze systému má být i samostatná aplikace pro již zmíněný headset, podobně jako je tomu u Apple Watch. Jednou z dalších novinek má být i možnost instalace aplikací z více zdrojů, o čemž jsme informovali v tomto článku.

apple ar headset concept 1
Koncept headsetu rozšířené reality

Sedmnáctá verze operačního systému pro iPhony údajně obsahuje zmínku o celkem šesti jablečných telefonech s podporou dynamického ostrova. Zřejmě tím jsou myšleny současné modely iPhone 14 Pro a 14 Pro Max a čtyři nové modely iPhone 15.

Klíčová je rovněž informace o tom, že by všechny čtyři letošní iPhony konečně měly disponovat USB-C portem. Oficiálního představení iOS 17 bychom se měli dočkat v průběhu června na vývojářské konferenci WWDC 2023.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku