Domů » Bleskovky » Jak skrýt výřez fotoaparátu u Samsungu Galaxy S10?

Jak skrýt výřez fotoaparátu u Samsungu Galaxy S10?

Smartphony modelové řady Samsung Galaxy S10 jsou charakteristické výřezem v displeji, do kterého výrobce umístil selfie kamerku (v případě Galaxy S10+ rovnou dvě). Tento prvek je o poznání méně rušivý, než běžný velký výřez v displeji (notch), nicméně pokud vám toto vykrojení v zobrazovacím panelu přesto nevyhovuje, máme pro vás rychlý tip, jak jej skrýt. Počítejte ale s tím, že přijdete o část plochy displeje.

Jak skrýt výřez fotoaparátu u Samsungu Galaxy S10?

V nabídce Nastavení – Zobrazení – Aplikace na celou obrazovku, najdete položku Skrýt přední fotoaparát. Pokud ji aktivujete, vykreslovací plocha displeje se zmenší pod úroveň přední selfie kamerky, která tím přestane být viditelná.

Možnost skrytí výřezu fotoaparátu pro Galaxy S10e/S10 a S10+ najdete v nastavení displeje
Možnost skrytí výřezu fotoaparátu pro Galaxy S10e/S10 a S10+ najdete v nastavení displeje

Druhou možností, jak elegantně přítomnost výřezu zamaskovat, je použití speciální tapety. Některé jsou skutečně povedené, takže s nimi zároveň pobavíte své okolí :-)

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

26 komentářů

 1. Hezka reklama Samsungu.
  Nejlepsi moznost jak skryt tu diru,nekoupit si ten brak….nepodporovat tu idioci abych se musel zvykat na „svuj“ deravy displej.
  Jdu do Sony xperia 1…to je mobil jak ma byt !!!

 2. Vždyť tam pak vznikne větší pruh, než např. na S9, takže lépe se tomuto trendu kamer v displeji vyhnout, uběhne rok a příští řada nejen tohoto výrobce už snad bude mít lepší a čistější řešení.

 3. Takže i Samsung podobně jako číňan se stydí za to, co dělá. Smutné.

  • Nebo dává na výběr. To ti např. Apple nedá na výběr, ten ti dá jen jednu cestu, jak Apple řekne, jak Apple uzná za vhodné.

  • Ano, jak pro vývojáře, tak uživatele. Tomu se říká konzistence.

  • Vyborne uni, takze uz si si iPhone kupil, ano? Ktory model si si vybral?

  • uni: A když jedna nejmenovaná společnost odstranila 3.5mm jack, nevšiml jsem si, že bys tu takhle plakal, že se za svoje kroky stydí, když současně přibalila do balení redukci. Jednou tak a podruhé tak, klasika, že? :)

  • Menty: Neboj, přechodné období skončilo, již nedávají:D

  • Menty: Tedy u Apple. Nevím, jestli máš na mysli např. Google, tak ti se asi jak píšeš „stydí“ stále. Samsung vlastně tvou logikou také (USB).

  • uni: Zdá se, žes nepochopil otázku, ale je to úplně to samé :D A samozřejmě se bavíme o tvé modle. Odstraní jack, a ze zoufalství dají do krabici redukci :D Je to uplně to samé, jako nabízet skrytí výřezu. Jenže větu „Takže i Apple podobně jako číňan se stydí za to, co dělá. Smutné.“ jsem tu nikde nepostřehl. Ale u tebe klasický dvojí metr. :)

  • Menty: Min. v případě Apple to mmch. nebyla redukce, ale externí DAC.
   Nicméně iOS (Apple) nenabízí opičky kolem toho, notch je, vývojář musí tento stav akceptovat.

  • uni: Tady se vůbec ale nebavíme o tom, kdo co musí akceptovat. Téma je, že jednou je alternativa zoufalství a jednou je alternativa vlastně správná. Čili tvoje klasika, kdy Apple dělá všechno dobře a ostatní dělají všechno špatně. S velkou slávou odstranit jack a pak dát do krabice redukci je stejné zoufalství, jako skrývat díry apod. Ať už to v případě Apple bylo cokoliv, stejně jako Čína se stydí za svoje kroky. Smutné.

  • Menty: Jenže ty nechápeš rozdíl mezi alternativou a rozšířením. Pak je tu takováhle z tvého pohledu offtopic diskuse, což je pravda, je offtopic.

  • Jojo, on se Apple vůbec za výřez nestydí a nemá na produktových fotkách schválně tapety, které to skryjí.

  • Ne? No je zajímavé, že tu kdysi proběhl článek, že nějaká Američanka žaluje Apple právě za to, že na fotce u iPhone X výřez nebyl vidět a na mobilu ho měla… Pravda, v Americe se žaluje za každou p.čovinu, ale na těch fotkách ten výřez opravdu nebyl vidět…

  • JoVym (neregistrovaný): A teď bys byl rád za zde tolikrát vzývanou možnost editace příspěvku…:)

  • Uni: nojo, blbě jsem to přečetl, na tom Jabku to nebylo o tapetě, ale o celkovým grafickým zpracování, ale i tak nebýl ten výřez vidět ;-) Spokojenej ;-)

 4. Moje okolí se může smíchy roztrhat nad těmi tapetami. Ach bože, kam jsme se to dostali

 5. ,,Tento prvek je o poznání méně rušivý, než běžný velký výřez v displeji (notch),…“
  To snad nemyslite vazne :D Tak diera v displeji je menej rusiva ako vyrez :D Kolko vam Samsung za tu reklamu plati?

  • Tak určitě je to méně rušivé než cihla uprosřed displeje jako to má např. iPhone.

  • Nejsem zastáncem iPhone, ani výřezů, průstřelů, kapek atd, také preferuji display bez narušení, ale na pohled se mi víc líbí výřez a jinak stejně tenké rámečky právě u iPhonů, než průstřely u Samsungu a to nemluvím o výřezech u napodobitelů a přitom dole mají o dost větší rámeček než na stranách… Takže za mě bych bral S10, který by zepředu vypadal podobně jako S8 nebo S9, ale neměl by čtečku vzadu, ale pod displayem, jako to má teď ta S10 s průstřelem… a kdyby udělali rovnou verzi taky se čtečkou v display a samozřejmě bez průstřelu, tak by to bylo něco pro mě… takže budu muset zatím vydržet s rovnou S7kou ;-)

 6. Aha, takže třeba výřez v podání One Plus 6T je méně rušivý, než jebák na Samsungu?

 7. A jak skryt ctecku, ktera je na ostrem slunci videt? Taky pekny humac a fail.

  [odkaz]

  • Njn… nevypadá to zrovna dobře.
   Výrobci něco nastoli a pak se snaží zase na popud měnit

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).