Domů » Bleskovky » Jak obelstít čtečku otisků prstů? Stačí si vytisknout otisk na tiskárně

Jak obelstít čtečku otisků prstů? Stačí si vytisknout otisk na tiskárně

Zabezpečení smartphonů je v poslední době velmi diskutované téma. Výrobci se neustále snaží nabídnout zákazníkům nové metody odemykání telefonů, v poslední době se začínají hojně prosazovat především čtečky otisků prstů. Tato metoda zabezpečení je poměrně spolehlivá, rychlá a uživatelsky přívětivá. Vědci z Michiganské univerzity ovšem přišli na poměrně jednoduchý způsob, jak tento způsob zabezpečení obejít.

Mobile Phone Fingerprint Spoof Attacks

Pro odemčení cizího telefonu zabezpečeného čtečkou otisků prstů potřebujete otisk majitele, speciální vodivý inkoust, tiskárnu a lesklý papír. Otisk prstu můžete získat z některého předmětu, kterého se majitel smartphonu dotýkal, následně jej naskenovat na PC a vytisknout na tiskárně. Díky vodivému inkoustu čtečka otisk rozpozná a odemkne telefon.

Vědcům se úspěšně podařilo odemknout smartphony Samsung Galaxy S6 a Honor 7. V případě iPhonu 5s od Applu se pokus nezdařil. Je tedy zřejmé, že tento trik nefunguje se všemi smartphony na trhu. Účelem výzkumu bylo hlavně informovat veřejnost o tom, že ani biometrické zabezpečení nemusí být zcela spolehlivé a je nutné si dávat na svá osobní data pozor.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments