Domů » Bleskovky » Jak jednoduše zablokovat iPhone? Pošlete černou tečku ve zprávě

Jak jednoduše zablokovat iPhone? Pošlete černou tečku ve zprávě

Systémy iOS či macOS v minulosti postihlo již mnoho drobných chyb, které je však mohly fatálně vyřadit z provozu. Další takovou chybou, která může postihnout zařízení se systémem iOS 11.3 a 11.4, je zaslání obyčejné černé tečky.

Chyba se původně objevila na zařízeních se systémem Android, nyní se však rozšířila také na systém iOS. Díky tomuto jednoduchému znaku dochází k zamrzání a pádu celého systému. Řetězec v sobě totiž obsahuje velké množství dalších skrytých znaků, které zahlcují procesor, ten se je snaží všechny zpracovat. Podle průzkumu serveru 9TO5Mac se chyba vyskytuje i v systému macOS, kde způsobí obrovské zahlcení paměti. Má se za to, že stejně tak se chyba vyskytuje i v ostatních operačních systémech Applu (watchOS a tvOS). Jak chyba „funguje“ můžete vidět v následujícím videu.

The Black Dot of Death Crashes iPhones! Beware

Musíme jen doufat, že se této chyby nebude bezdůvodně zneužívat a že dojde ze strany Applu k co nejrychlejší nápravě. Pokud vás podobná chyba postihne, mělo by postačit využití 3D Touch pro napsání nové zprávy, odkud se lehce dostanete do celkového přehledu zpráv a vadnou zprávu odtud následně smažete. Další možností je pak vzdálené smazání zprávy přes jiné zařízení synchronizované s iCloudem.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

10 komentářů

 1. Toto je vskutku systém snov.

  • Něco jako tvoje IQ, že…?

  • Aj ja som fanúšik dadaizmu.

  • Že se stejná chyba týká i Androšrotu přehlížíš proč?

  • Pretože primárne používam iOS, Android mám ako sekundárny, pracovný.
   Dúfam, že som tvoju otázku zodpovedal k tvojej spokojnosti.

  • Pretože primárne používam iOS, Android mám ako pracovný.
   Dúfam, že som tvoju otázku zodpovedal k tvojej spokojnosti.

 2. Nefunguje… vyzkoušeno na iPhone X

 3. Nemůže to být prostě fake??

 4. Nefunguje. Hoax.

 5. to mi připomělo sms s textem „%English“ na starých siemensech. Sranda byla, že zpráva se bez otevření nedala vymazat a protože nešla otevřít, tak se musela vymazat v jiném přístroji…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).