Sledujte nás na YouTube

Jak jednoduše zablokovat iPhone? Pošlete černou tečku ve zprávě

Systémy iOS či macOS v minulosti postihlo již mnoho drobných chyb, které je však mohly fatálně vyřadit z provozu. Další takovou chybou, která může postihnout zařízení se systémem iOS 11.3 a 11.4, je zaslání obyčejné černé tečky.

Chyba se původně objevila na zařízeních se systémem Android, nyní se však rozšířila také na systém iOS. Díky tomuto jednoduchému znaku dochází k zamrzání a pádu celého systému. Řetězec v sobě totiž obsahuje velké množství dalších skrytých znaků, které zahlcují procesor, ten se je snaží všechny zpracovat. Podle průzkumu serveru 9TO5Mac se chyba vyskytuje i v systému macOS, kde způsobí obrovské zahlcení paměti. Má se za to, že stejně tak se chyba vyskytuje i v ostatních operačních systémech Applu (watchOS a tvOS). Jak chyba “funguje” můžete vidět v následujícím videu.

Musíme jen doufat, že se této chyby nebude bezdůvodně zneužívat a že dojde ze strany Applu k co nejrychlejší nápravě. Pokud vás podobná chyba postihne, mělo by postačit využití 3D Touch pro napsání nové zprávy, odkud se lehce dostanete do celkového přehledu zpráv a vadnou zprávu odtud následně smažete. Další možností je pak vzdálené smazání zprávy přes jiné zařízení synchronizované s iCloudem.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

10 komentářů

 1. Toto je vskutku systém snov.

 2. maxXx (neregistrovaný)

  Nefunguje… vyzkoušeno na iPhone X

 3. Vít (neregistrovaný)

  Nemůže to být prostě fake??

 4. Já (neregistrovaný)

  Nefunguje. Hoax.

 5. Arcturus (neregistrovaný)

  to mi připomělo sms s textem “%English” na starých siemensech. Sranda byla, že zpráva se bez otevření nedala vymazat a protože nešla otevřít, tak se musela vymazat v jiném přístroji…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *