Domů » Bleskovky » Jak jednoduše zablokovat iPhone? Pošlete černou tečku ve zprávě

Jak jednoduše zablokovat iPhone? Pošlete černou tečku ve zprávě

Systémy iOS či macOS v minulosti postihlo již mnoho drobných chyb, které je však mohly fatálně vyřadit z provozu. Další takovou chybou, která může postihnout zařízení se systémem iOS 11.3 a 11.4, je zaslání obyčejné černé tečky.

Chyba se původně objevila na zařízeních se systémem Android, nyní se však rozšířila také na systém iOS. Díky tomuto jednoduchému znaku dochází k zamrzání a pádu celého systému. Řetězec v sobě totiž obsahuje velké množství dalších skrytých znaků, které zahlcují procesor, ten se je snaží všechny zpracovat. Podle průzkumu serveru 9TO5Mac se chyba vyskytuje i v systému macOS, kde způsobí obrovské zahlcení paměti. Má se za to, že stejně tak se chyba vyskytuje i v ostatních operačních systémech Applu (watchOS a tvOS). Jak chyba „funguje“ můžete vidět v následujícím videu.

The Black Dot of Death Crashes iPhones! Beware

Musíme jen doufat, že se této chyby nebude bezdůvodně zneužívat a že dojde ze strany Applu k co nejrychlejší nápravě. Pokud vás podobná chyba postihne, mělo by postačit využití 3D Touch pro napsání nové zprávy, odkud se lehce dostanete do celkového přehledu zpráv a vadnou zprávu odtud následně smažete. Další možností je pak vzdálené smazání zprávy přes jiné zařízení synchronizované s iCloudem.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments