Cena:

Jak blokovat nevyžádané hovory? Tahle užitečná aplikace s nimi zatočí

calling hovor girl zena pexels

Asi každý zná ten nepříjemný pocit, když  vám volá někdo neznámý a otravu… nabízí služby, produkty a kdoví co ještě. Na Google Play i App Store jsou k dispozici aplikace, které dokáží nechtěné telefonáty rozpoznat, upozornit vás na ně nebo je přímo zablokovat.

samsung blokovani hovoru 1

Na telefonech Samsung si žádnou aplikaci stahovat nemusíte. Je přímo v systému a funguje na jedničku. Pro telefony od jiných výrobců či iPhone si nástroj můžete zdarma stáhnout z Google Play či App Store (odkazy naleznete níže).

Smart Call je převlečená Hyia

Funkce Smart Call na smartphonech od Samsungu ve své podstatě zjišťuje ID volajícího a prozradí vám, jestli je bezpečné hovor přijmout. Databázi čísel spravuje mezinárodní služba Hiya a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že velmi dobře funguje i v České republice a na Slovensku. Pokud nemáte telefon od Samsungu, stačí si aplikaci stáhnout z následujících odkazů:

Pokud je číslo v pořádku a není nahlášeno jako nebezpečné, zobrazí se buď přímo ID volajícího nebo se objeví zelená hláška o tom, že se nejedná o spam. V případě, že je číslo nějakým způsobem podezřelé, telefon vám to oznámí skrze varovný vykřičník. No a pro čísla, která jsou oznámena jako podvodná, vám Samsung při příchozím hovoru zobrazí doporučení hovor nepřijmout.

Tip: Samsung Galaxy S20 recenze: nejlepší z nejmenších

Přímo v hovoru můžete podvodné číslo zablokovat nebo nahlásit jej nahlásit aplikaci. Po ukončení hovoru na vás pak vyskočí možnosti ohlášení, jaká oblast nechtěných hovorů byla předmětem volání. Funkci Smart Call můžete aktivovat v nastavení telefonní aplikace.

V tomto menu si také můžete nastavit, zda se chcete registrovat do Smart Call, aby vás jiní uživatelé mohli rozpoznat. Tato nativní aplikace vás „hlídá“ napříč systémem třeba při vyhledávání kontaktu na podniky ve vašem okolí.

Autor článku
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.