Domů » Bleskovky » Jak blokovat nevyžádané hovory? Tahle užitečná aplikace s nimi zatočí

Jak blokovat nevyžádané hovory? Tahle užitečná aplikace s nimi zatočí

Asi každý zná ten nepříjemný pocit, když  vám volá někdo neznámý a otravu… nabízí služby, produkty a kdoví co ještě. Na Google Play i App Store jsou k dispozici aplikace, které dokáží nechtěné telefonáty rozpoznat, upozornit vás na ně nebo je přímo zablokovat.

samsung blokovani hovoru 1

Na telefonech Samsung si žádnou aplikaci stahovat nemusíte. Je přímo v systému a funguje na jedničku. Pro telefony od jiných výrobců či iPhone si nástroj můžete zdarma stáhnout z Google Play či App Store (odkazy naleznete níže).

Smart Call je převlečená Hyia

Funkce Smart Call na smartphonech od Samsungu ve své podstatě zjišťuje ID volajícího a prozradí vám, jestli je bezpečné hovor přijmout. Databázi čísel spravuje mezinárodní služba Hiya a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že velmi dobře funguje i v České republice a na Slovensku. Pokud nemáte telefon od Samsungu, stačí si aplikaci stáhnout z následujících odkazů:

Pokud je číslo v pořádku a není nahlášeno jako nebezpečné, zobrazí se buď přímo ID volajícího nebo se objeví zelená hláška o tom, že se nejedná o spam. V případě, že je číslo nějakým způsobem podezřelé, telefon vám to oznámí skrze varovný vykřičník. No a pro čísla, která jsou oznámena jako podvodná, vám Samsung při příchozím hovoru zobrazí doporučení hovor nepřijmout.

Tip: Samsung Galaxy S20 recenze: nejlepší z nejmenších

Přímo v hovoru můžete podvodné číslo zablokovat nebo nahlásit jej nahlásit aplikaci. Po ukončení hovoru na vás pak vyskočí možnosti ohlášení, jaká oblast nechtěných hovorů byla předmětem volání. Funkci Smart Call můžete aktivovat v nastavení telefonní aplikace.

V tomto menu si také můžete nastavit, zda se chcete registrovat do Smart Call, aby vás jiní uživatelé mohli rozpoznat. Tato nativní aplikace vás „hlídá“ napříč systémem třeba při vyhledávání kontaktu na podniky ve vašem okolí.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

20 komentářů

 1. Dobrý tip. Jen nechápu, proč ta appka není ve výchozím stavu (na S20) aktivní a musel jsem si ji zapnout ručně? :)

 2. Problém je ,když vás někdo otěžuje jako neznámý bez uvedení čísla mám skušenost s obtěžováním,pomoci si můžu jen když změním tel.číslo,ale to mě poškodí na strátě zákazníků co stím?

 3. Můžu do tý jejich databáze přidávat (nahlašovat) i otravný čísla, který tam zatím nejsou?

 4. Karel Endler

  Samozřejmě zdarma jsou jen základní funkce. Pokud například chcete spamové hovory rovnou blokovat, tak krvavě zaplatíte. Osobně doporučuji raději českou aplikaci Můžu to zvednout?. No a kdo má mobil od Googlu nebo s tzv. čistým Androidem, má tuto funkci přímo v googlím dialeru.

  • Anebo prave ten zmineny Samsung, ten to ma take primo v systému/dialeru a take zadarmo.

  • Zadarmo určitě ne Jirko.

  • Samsung to ma, ale nefunguje to vzdy korektne. Je to polovicate reseni.

  • Funguje naprosto perfektne, za ty více než dva roky co ji pouzivam. Kazdy SPAM hovor me to vzdy nahlasilo, blokovani take na jednicku. Krasne se to sdili i na ostatni Samsungy co mam. Databazi aktualizuji celkem rychle, oproti ostatnim a navic jeste placenym aplikacim, ktere take musi neustale databazi aktualizovat.

  • Ja mam jine zkusenosti, kdy to nezachytilo vsechen spam. Proto se jedna o Samsung-polovicate reseni.

  • Tak logicky, porad jsou nova a nova cisla. Zadna aplikace a to ani placena neni nikdy 100%. Vznikaji nova cisla, ty museji byt nejprve zachycena a pak updatovana do databaze. Polovicate reseni tak maji vsichni.

  • V tom pripade se jedna o polovicate reseni. U Samsungu bezna vec.

  • Presne tak, polovicate reseni, ktere nebude nikdy 100% u nikoho.. Stejne polovicate jsou na tom i ostatni, placene aplikace.

  • mne skor pride, ze ty si nejaky polovicaty 🤦‍♂️

  • A ty jsi Slovak. To je sileny handicap uz od narozeni.

  • no neviem, zatial sa tu prezentujes ako handicapovany skor ty, a to slovak ani nie si. Cize tvoja teza nejako pokulhava 🤷‍♂️

 5. Aplikace NEVOLEJTE dělá to stejné jen lépe a je k dispozici už snad od roku 2012.

  • Dela to same, placene a take musi aktualizovat pravidelne databazi. A spamer je vzdy napred, pred databazi.

 6. Na iOS existuje zdarma výborná česká appka „Zvednout to?“ kam se dají přidávat čísla do sdílené databáze a nastavit blokování hovorů jak od negativních (spam) čísel, tak i od neutrálních (typicky pojišťovny, banky atd.)

 7. Martin Prokop

  Spíš jen čekám kdy se tu ozve nějaký manager z callcentráku a bude nám říkat jak jsme blokování ti špatní a jak o moc přicházíme a poškozujeme je.

  Základem použití v ČR je aktuální databáze s zkušenosti uživatelů. Aplikací které dokáží mnohdy víc i za menší cenu je dost.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).