Domů » Bleskovky » Jailbreak pro iOS 8.1.1 a 8.2 uvolněn, přesto nad ním zůstává řada otazníků

Jailbreak pro iOS 8.1.1 a 8.2 uvolněn, přesto nad ním zůstává řada otazníků

I když se v posledních letech možnost jailbreaku stává spíše lehkým vylepšením, s každou novou verzí toto téma alespoň na chvíli vyvstane. Nyní vychází jailbreak na poslední oficiální verzi iOS 8.1.1 a na její betu 8.2. Ti, co se vyznají v oboru, ale zůstávají skeptičtí. Autorem je totiž TaiG, jehož jailbreak pro iOS 7 obsahoval obchod s kradenými aplikacemi a byl záhy odstraněn.

 

Doporučením tedy je počkat pár dní, až bude situace ohledně nové verze jasnější a postup bude vyzkoušený a ověřený. Navíc zatím je možné provést tento jailbreak pouze na počítačích s Windows, což by mohlo být překážkou pro některé uživatele jablečných produktů. Pokud vás ale zmíňované informace neodradily a toužíte po co nejzasším jailbreaknutím svého iPhonu/iPadu/iPodu co nedjříve, můžete stahovat zde. Mějte na paměti, ze vše provádíte na vlastní nebezpečí.

Jakub Palata

8 komentářů

 1. Co se setkávám s lidmi užívající iOS, poměrně svorně říkají, že důvody k jailbreaku v zásadě už ani není. Už to je to spíše opravdu ze specifických důvodů.

  Jaký to kontrast s Androidem, kde důvody k Rootu naopak přibývají:), no spíše :((

  • havros (neregistrovaný)

   Jaky mas duvod k rootu na Androidu?

  • Ale prosím tě, to se říkalo pořád, že nejsou důvody. Tyhle řeči mi přijdou, jako tvrdit, že je zbytečné přecházet každý rok na novou verzi iOS. Stejně, jako v iOS přibývají léty nové funkce, tak se stále vylepšují i tweaky pro Jailbreak. Spousta již základních a nejvíce používaných funkcí v Jailbreaku, iOS stále neobsahuje. Jestli je to často komplikované? Ano. Ale to je jiný příběh. A navíc si myslím, že jak člověk věkem získává jiné zájmy, přestává ho prostě bavit se hodiny hrabat v telefonu.

  • havros (neregistrovaný): Především zajištění jakékoli základní práce na pam. kartě. V závěsu je odstranění nesmyslů (aplikací) ze systému. No a pak bezpečnost. Nějaké to lepší ovládání HW prostředků se také hodí.

  • havros (neregistrovaný): Příklad z praxe, máš Lenovo K920, velké pádlo, hodí se ti nějaký režim zmenšení obrazovky. Lenovo to má pomoci „C“ gesta z kraje obrazovky, úplně na hov.., na to nejsou klouby lidské ruky tak nějak připraveny. Takže potřebuješ něco lepšího, namátkou viz Apple, poklep na Home se úplně nabízí. Takže root a hledat řešení…

 2. Miro (neregistrovaný)

  JB jsem udělal na 8.1.1 a vše v pohodě a máte možnost si jejich obchod nenahrát. Jestli někdo náhodou přešel na 8.1.1 tak, už má stejně smůlu, jelikož APPLE nyní, už nepodepisuje 8.1 a to znamená, že downgrade není možné.. Mě vše funguje a JB je fakt snadné :-)

 3. Wrajtik (neregistrovaný)

  Mám v telefonu JB 8.1.1 od TaiG a absolutně žádný problém, ba naopak několik věcí se zlepšilo na rozdíl od Pangu 8.1 například boot time se zkrátil a výdrž baterie se o trochu zlepšila, ale to bych spíše dal za zásluhu aktualizaci než jailbreaku. Co se týče věrohodnosti, tak MuscleNerd potvrdil že jb je bezpečný a můžete aktualizovat viz. [odkaz] .

 4. Trochu staré zprávy. Dokonce v určitých ohledech je na tom lépe, než Pangu. ;) [odkaz] A navíc: [odkaz] ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).