Domů » Bleskovky » iTunes neumře úplně. Na Windows bude žít i nadále

iTunes neumře úplně. Na Windows bude žít i nadále

Apple předevčírem odhalil novinky, které přijdou do letošní verze macOS s číslem 10.15 a označením Catalina. Jednou z hlavních novinek bude roztříštění multimediální aplikace iTunes do tří separátních programů Hudba, Podcasty a TV. Tímto krokem Apple sjednotí stav na všech svých platformách, na Windows však zůstane iTunes žít i nadále.

Aplikace iTunes pro Windows 10 je k dispozici ke stažení v obchodě Microsoft Store a podle informací redaktora Billboard Micaha Singletona přímo od Apple to tak zůstane. Apple půjde cestou nejmenšího odporu, tedy nebude vytvářet pro Windows nové aplikace, avšak ponechá majitelům mobilních jablečných zařízení možnost synchronizace s počítači s Windows. Nelze ale očekávat přidávání nových funkcí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  vypujčím si slova klasika z jednoho hvězdného filmu: „NOOOOOOOOOOOOOOooo…“

  • Tak sledují ale jelikož v tuhle chvíli nic od cupertineske společnosti nepoužívám,nějak to neřeším.
   Až se tak v budoucnu někdy bude, způsob vždycky bude a s iTunes jsem nikdy větší problém neměl, takže ať s tím provádějí co je libo

   Johny
   Z čeho by ta hláška tak mohla být….nic mě nenapadá.?
   Použiji ale jinou „Kam se hrabe Bitner, to se nedá srovnat“?

  • Znova a lépe…

   Tak sleduji současné dění, ale jelikož v tuhle chvíli nic od cupertinske společnosti nepoužívám,nějak to neřeším.
   Až se tak v budoucnu někdy stane, způsob vždycky bude a s iTunes jsem nikdy větší problém neměl, takže ať s tím provádějí co je libo.

   Johny
   Z čeho by ta hláška tak mohla být….nic mě nenapadá.?
   Použiji ale jinou „Kam se hrabe Bitner, to se nedá srovnat“?

  • lukass71

   Me spis porad zajima jak ted na Macu bude fungovat ta synchronize/sprava aplikaci s iDevices bez iTunes..

   • shepii (neregistrovaný)

    Možná se pletu, ale iDevices nejdou synchronizovat/spravovat s MacOS. Pokud vím, tak konektivita a ovládání jsou řešeny vlastní aplikací, která je jen na iOS a Android, takže iTunes by v tom nemělo hrát roli.

   • lukass71

    Bohuzel se pletes a itunes zatim byla jedina cesta i na macOS :/

   • asdf (neregistrovaný)

    Asi se oba pletete, UNI rikal neco jine

   • asdf (neregistrovaný): ?

   • shepii (neregistrovaný)

    lukass71: Aha, tak o tom jsem nevěděl.

   • lukass71

    Jako nastesti to uz dnes v dobe aplikaci jako Spotify fakt nemam potrebu vubec pouzivat, ale je to stejna mizerie jako na Windows.

   • shepii (neregistrovaný)

    lukass71: Tak jasně, ale pokud je tedy ke správě iDevices potřeba iTunes, který teď už nebude, tak ti Spotify moc nepomůže. :)

   • lukass71

    Spis jsem tim myslel, ze iTunes uz fakt na nic krom backupu nebo prave nejaky te sprave souboru v aplikacich uplne nepotrebuju, ale tak uvidime, kam se tyhle veci presunou.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *