TOPlist

Itálie pookřála. ChatGPT je zpátky, problémy s bezpečností jsou prý vyřešeny

ai umela inteligence italy italie midjourney
  • Služba chatovacího robota ChatGPT se vrací na italský trh
  • Provozovatel tvrdí, že napravil problémy s bezpečností uživatelských dat

Americká společnost OpenAI oznámila v tiskovém prohlášení, že její umělá inteligence ChatGPT je znovu dostupná na italském trhu. Služba byla zablokována kvůli problémům s bezpečností uživatelských dat. Připomínky v oblasti bezpečnosti, které směrem k OpenAI vyslal italský Úřad pro ochranu osobních údajů, byly prý vyslyšeny a zranitelnosti napraveny.

„ChatGPT je opět k dispozici našim uživatelům v Itálii. Jsme nadšeni, že je můžeme přivítat zpět, a i nadále se snažíme chránit jejich soukromí,“ uvedlo OpenAI v oficiálním prohlášení. Návrat bezpečnější umělé inteligence vítají i zástupci italské vlády. Místopředseda vlády Matteo Salvini na Instagram napsal o návratu ChatGPT, že jeho strana Lega Nord je ochotná pomoci italským podnikům začlenit AI do své agendy.AI umela inteligence humanoid midjourneyNepřehlédněte

Obří náklady! Provoz ChatGPT každý den spolkne 15 milionů korun

Pro OpenAI však možná krušné časy teprve začínají. Hodně „pod lupou“ teď zacházení s uživatelskými daty zkoumají obdobné regulační úřady ve Francii, Kanadě nebo Španělsku. Taktéž šéfka americké Federální obchodní komise Lina Khan tento týden varovala, že americká vláda nebude váhat zasáhnout proti nebezpečným praktikám zahrnujícím umělou inteligenci.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku