Domů » Bleskovky » iPhony v roce 2021 mají nabídnout Face ID i čtečku otisků v displeji

iPhony v roce 2021 mají nabídnout Face ID i čtečku otisků v displeji

Po odstranění Touch ID v iPhonech a jeho nahrazení funkcí Face ID pro snímání obličeje se názory uživatelů Applu rozdělily na dva tábory. Některým se zdá pohodlnější ověřování pomocí otisku prstu, jiným zase snímání tváře. Nyní se však zdá, že se Apple pokusí uspokojit obě strany.

Analytik Ming-Chi Kuo totiž zveřejnil zprávu, že Apple do svých telefonů nejspíše vrací zpět rozpoznávání otisků prstů Touch ID. Podle informací by nové telefony od Applu měly disponovat čtečkou otisků přímo v displeji, jako je tomu již u konkurence. Tomuto bezpečnostnímu prvku má pak sekundovat právě současné Face ID.

Face ID

Ming-Chi Kuo považuje technologie rozpoznávání obličeje a rozpoznávání otisků prstů spíše za doplňkové a věří, že Apple bude chtít způsoby zabezpečení sjednotit. Apple již podal několik patentů, zaměřující se na technologie rozpoznávání otisků prstů pod displejem. S Touch ID tak společnost do budoucna stále počítá.


Současné technologie pro snímání otisků prstů pod displejem však mají stále ještě řadu chyb a nedodělků. Jedná se například o vyšší spotřebu energie, omezenou velikost snímací oblasti, určitou tloušťku snímacího modulu a omezenou rychlost snímání. Kuo věří, že tyto nedostatky budou vyřešeny už v příštím roce. Podle něj je také velmi pravděpodobné, že Apple použije variantu ultrazvukového snímače od Qualcommu. Ten totiž umožňuje uživateli pro sejmutí otisku umístit prst na větší části obrazovky.

Xiaomi Mi 9T 20
Čtečku otisků prstů v displeji u Xiaomi Mi 9T

Analytik také uvedl, že pokud v budoucnu dostanou biometrické zabezpečení také hodinky Apple Watch, je pravděpodobnější volba právě čtečky otisku prstu pod displejem, než rozpoznávací senzory Face ID. Zároveň však poznamenává, že tímto netvrdí, že by takováto varianta Apple Watch byla skutečně v plánu.

Včera v noci společnost TF Securities zveřejnila od Kua nejnovější zprávu. Ta podrobně popisuje, jaký efekt mohou mít na produktovou řadu Apple uvalená cla. Společnost se s nimi údajně vypořádá v krátkodobém horizontu. Již v příštím roce se totiž chystá přesunout výrobu iPhonů z Číny.


Lukáš Kobylík

Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

A nabídnou i hezký design bez trapných kompromisů? :D

xzeit
Uživatel
xzeit

To těžko ?

Mára
Anonym
Mára

To už budou ostatní o několik parníků jinde.

Cleric
Uživatel
Cleric

Tak s Face id je zatím nikdo nedohnal, natož předehnal….. Pokud se jim čtečka povede integrovat takovým stylem, aby fungovala alespoň přes spodní půlku displaye, bude to super a jdu do něj….

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Face ID předehnalo TouchID a každá další solidní čtečka otisku prstů.

Mára
Anonym
Mára

Face ID je slepa vetev, takze neni co predhanet, kdyz je horsi technologii nez Touch ID a jine.

Cleric
Uživatel
Cleric

Oba jste úplně vedle. Šance prolomit Face id je 1:1 000 000 a šance že ti někdo prolomí touch ID je pouze 1:50 000

Takze si nejdříve o těchto technologiích něco nastudujte a pak tady něco placejte..

Mára
Anonym
Mára

Vedle jsi ty, koukam, ze nudle ti defintivna nahradila tvuj moxek

Cleric
Uživatel
Cleric

Takže jak jsem věděl, jsi jen troll co ví úplnou

Nastuduj si dané technologie a pak přijď…

Jirka
Anonym
Jirka

To srovnání pravděpodobností má jednu vadu: předpokládá stejně náhodné rozmístění lidí, kteří jsou schopní to prolomit. Ale to je v praxi nesmysl. Face ID mají šanci typicky prolomit jednovaječná dvojčata a to je rodina, u které je vysoce pravděpodobné, že se může dostat k vašemu zařízení, zatímco podobnost otisků prstů není nijak dědičná, takže pravděpodobnost, že se takový jedinec nachází ve vašem okolí, je diametrálně menší.

Martin123
Uživatel
Martin123

Tyjo a ten odhad ti dal apple ze 1:1 000 000 hustý kéž by to byla pravda a nebylo to je 1: 70 000 ? a čtečka v displeji ma 1: 100 000 blbe ?

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

„Velice malé procento zákazníků se sekává s problémem“
„FaceID je x krát bezpečnější než TouchID“
Skutečnost? Ne, jen PR kecy a dělání „výhod“ z kompromisů a nedomyšleného designu.

Cleric
Uživatel
Cleric

Jirka (neregistrovaný) ani dvojčata nejsou na 99% stejná a Face Id již dokáže poznat rozdíly mezi nimi.

At ostatní, jen tupý jedinci co používají low endovy Android……

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

@Cleric
A to jak syn odemkne telefon matce bylo co? :-D
Rasistické Apple, dle nich jsou prej všichni Indové stejný.

Jirka
Anonym
Jirka

to Cleric: jak už tu někdo píše, ty případy, kdy rodinný příslušník odemknul Face ID tu byly. A nemuselo to být jen jednovaječné dvojče, někdy dokonce jen jiný sourozenec.

uni
Uživatel
uni

Jirka (neregistrovaný): Nevím jak je to u vás, ale u nás rodinný příslušník není vnímán jako ohrožení ?

Cleric
Uživatel
Cleric

Případy tu byly a nějak jsem nezaznamenal nějaký nový případy. Vše je to softwaru a na něm apple stále pracuje, to stále nic nemění na tom že tento systém je daleko bezpečnější než obyčejný otisk. Pokud do zařízení výrobce přidá biometrii, bude otisk zas někde jinde.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

@Cleric
Není a všichni to vědí i akceptují.
Proč že bude Apple vracet do telefonů TouchID?

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

A boli nejake pripady ked niekto odomkol cudzi telefon svojim otiskom? Mne taky znamy ani jeden nie je. Ale FaceID? To je uz o inom.

Uni, WTF?

Cleric
Uživatel
Cleric

TomasSX1
Sranda je v tom, že tohle nikdo zkoušet nemusí, všichni víme jak a jak moc je jednoduché obejít čtečku otisků. Na Face Id potřebuješ vymodelovat lidský obličej a i to už Apple ošetřil. Takže pořád Face Id vede oproti klasické čtečce.

Navíc jsem neřekl že je tato technologie na 100% bezpečná, 100% totiž neexistuje, ale je daleko bezpečnější než otisk bez biometriky.
Navíc ani Apple nemám, používám Sony Xperii 1 a používám otisk, pač u Androidu nic lepšího není.

Dealler
Uživatel
Dealler

Cleric: Tak hlavně je potřeba si uvědomit, že čtečky otisků jsouo 2 druhy – optická a ultrazvuková. Pokud budem mluvit o tý ultrazvukový, tak ta je mnohem bezpečnější než face ID. Apple to doteď propagovali jako lepší verzi touch ID, aby se k tomu po několika letech vrátili šašci.

Cleric
Uživatel
Cleric

Ondra
Ano čekalo se na ultrasonickou čtečku, to je dobrá náhrada právě za Face Id, ale zatím málokterý výrobce ji má implementovanou do takové míry, že ti zabere třeba půlku displaye. Všude to jsou jen přesně daná místa kde se musíš dotknout. A to je celkem na levacku.

lofwyr
Uživatel
lofwyr

To se nám zase sešlo blinkajících odborníků z Lagroidí smečky :-D

Menty
Uživatel
Menty

Neříkal pacoš uni, že Apple čtečku nechce? A koupi si ho konečně?

uni
Uživatel
uni

J, citoval výrobce Apple.

Menty
Uživatel
Menty

Ale na otázku, zda si ho koupí, neodpověděl. Jak typické.

Dealler
Uživatel
Dealler

Není potřeba, všichni už odpověď známe.

Menty
Uživatel
Menty

uni: Kdy si koupíš iPhone? Až bude mít vodotrysk?

Mag.net
Uživatel
Mag.net

Až ho budou dávat k nákupu nad 500 v lidlu