Domů » Bleskovky » iPhony roku 2019 mají dostat menší výřez displeje

iPhony roku 2019 mají dostat menší výřez displeje

Apple by v letošním roce měl představit celkem tři iPhony, které budou vycházet z loňského iPhone X. Je velmi pravděpodobné, že se ani u jednoho modelu nedočkáme kruhového tlačítka otisků prstů, novým ikonickým prvkem jablečných telefonů se naopak stane vyříznutý displej při horní straně. S ním se budeme setkávat i u dalších generací, byť možná ve zredukované míře.

Podle informací z korejských zdrojů hledá Apple řešení, jak zkombinovat selfie kameru a jednotlivé prvky True Depth kamery. Jejich spojením by mělo dojít k miniaturizaci celého aparátu ve výřezu displeje, který by od panelu nemusel zasahovat takovou měrou. Na horní řádek displeje by se tak mohlo vejít více informací, například procentuální ukazatel stavu baterie. V letošním roce se však tohoto řešení dočkat nemáme, u nich má být výřez stejně velký jako i iPhone X.

3D čtečku obličeje Face ID má dostat i příští generace iPadů. Jsme zvědaví, zda se Apple v budoucnu vrátí ke čtečce otisků prstů, kterou se firmě Synaptics podařilo integrovat přímo do displeje.

Vivo na CES předvedlo telefon s funkční čtečkou otisků prstů v displeji

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).