Vivo na CES předvedlo telefon s funkční čtečkou otisků prstů v displeji

Společnost Synaptics před měsícem představila optickou čtečku otisků prstů nazvanou Clear ID, kterou lze integrovat přímo do displeje telefonu (více informací). Zároveň uvedla, že toto řešení jako první použije jeden z pěti největších výrobců mobilních zařízení na světě, přičemž poté se ukázalo, že se jedná o čínskou společnost Vivo. A právě tato značka na veletrhu CES tuto technologii na svém zařízení demonstrovala.

Dva dny před samotnou událostí společnost Vivo vypustila upoutávku, která na tajemný telefon se čtečkou otisků prstů v displeji lákala, nakonec však nepředstavila žádné prodejní zařízení, ale pouze prototyp telefonu s tenkými rámečky a čtečkou Clear ID. Ta funguje na zcela jiném principu než dosavadní řešení – pro autentizaci se na displeji zařízení rozsvítí místo, kam má být prst přiložen, při přiblížení prstu dojde k nasvícení prstu samotným displejem, optický snímač jej naskenuje a porovná s obrazem uloženým v telefonu.

VIVO First In-Display Fingerprint Sensor at CES 2018

Prototyp smartphonu Vivo v rukách redaktorů AndroidCentral

Čtení otisků prstů není tak bleskurychlé, jako u dosavadních čteček a implementace je možná pouze pod OLED panely. Jak s funkčností zamávají ochrany displeje (fólie, sklo), je zatím neznámé. Vivo však slibuje, že počátkem letošního roku představí prodejní smartphone vybavený touto technologií. A jelikož Vivo spadá pod konglomerát BBK Electronic stejně jako Oppo a jeho dceřiná značka OnePlus, můžeme očekávat použití čtečky otisků v displeji i u telefonů těchto značek.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku