iPhone X vygeneroval 5× vyšší zisk než telefony s Androidem od 600 výrobců dohromady

Většina zisků z prodeje smartphonů ve čtvrtém kvartále loňského roku patřila tradičně společnosti Apple. Na 77,3 milionech prodaných iPhonů Apple utržil 61,57 miliard dolarů, a vygeneroval zisk, který byl výrazně vyšší, než zisky všech ostatních výrobců smartphonů dohromady.recenze iPhone XNepřehlédněte

Recenze iPhone X: jablko s jasným rukopisem

Za poslední kvartál loňského roku patřilo Applu celkem 86 procent zisku z celého odvětví, což mají na svědomí vysoké marže u všech iPhonů. Nejvíce peněž pochopitelně Apple vydělává na vlajkovém iPhone X, který se sám postaral o 35 procent všech zisků ve světě smartphonů, čímž 5× překonal androidí konkurenci čítající nespočet modelů od 600 značek. A to se iPhone X prodával v posledním kvartále pouze necelé 2 měsíce. Oblibu jablečných telefonů dokazuje i umístění osmi modelů iPhonů v žebříčku deseti nejprodávanějších smartphonů loňského roku.

Potvrdí se klesající zájem o iPhone X?

Druhou nejziskovější společností ve světě smartphonů je Samsung, ostatní výrobci spíše paběrkují nebo na telefonech prodělávají. Příští finanční výsledky Apple oznámí 1. května; jsme zvědaví, zda se v nich projeví dlouze spekulovaný upadající zájem právě o iPhone X.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku