Domů » Bleskovky » iPhone X si hlídejte jako oko v hlavě, jeho oprava přijde pěkně draho

iPhone X si hlídejte jako oko v hlavě, jeho oprava přijde pěkně draho

Už tento pátek se do rukou prvních šťastlivců dostane dlouho očekávaný výroční iPhone X, jehož cena se podle výbavy pohybuje mezi 30 – 35 tisíci korun. Podle ředitele Apple Tima Cooka je tato částka adekvátní technologiím, které uživatel dostane, budoucí majitelé by však neměli váhat investovat další peníze do patřičné ochrany; oprava iPhonu X totiž přijde pěkně draho.

Orientační ceny oprav zveřejnil Apple na několika jazykových mutacích svých webových stránek, na té české ceny uvedeny nejsou. Pokud se však podíváme do sousedního Německa, zjistíme, že pouhá výměna displeje iPhone X přijde na 321,1 EUR, což je v přepočtu 8 200 korun. Oprava ostatních blíže nespecifikovaných škod se může vyšplhat až na 611,1 EUR (asi 15 700 korun), což je částka, za kterou v německém Apple Store koupíte zbrusu nový iPhone 7. U něj mimochodem vyjde pozáruční výměna displeje „pouze“ na 181,1 EUR (asi 4 700 korun).

Dá se předpokládat, že krátce po zahájení prodejů iPhone X se na YouTube objeví první crash testy, které nám orientačně prozradí, jaké zacházení bezrámečková novinka ustojí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments