iPhone X se údajně stal nejlépe prodávaným smartphonem minulého čtvrtletí

Je iPhone X hitem nebo si zase tak dobře nevede? Na tuto otázku se snaží najít odpověď analytické firmy ještě před tím, než Apple zveřejní oficiální finanční výsledky za minulý kvartál. Se svojí analýzou nyní přišla společnost Canalys.

Podle ní Apple v uplynulém čtvrtletí prodal 29 milionů iPhonů X (z toho 7 milionů se prodalo v Číně), čímž se stal vůbec nejprodávanějším smartphonem v tomto období. To není vůbec špatné číslo, uvážíme-li, že kvůli počátečním problémům s dodávkami začal Apple uspokojovat poptávku až těsně před Vánoci. I přesto však analytici očekávali mírně vyšší číslo, což se může v konečném důsledku obrátit proti Apple. Spousta zájemců o jablečný telefon například sáhla po modelech SE, 6s, 7 a 8, neboť čekací doba a cena iPhonu X byly pro mnohé nepřekonatelné veličiny.

O zklamání hovoří i uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, podle nějž bude Apple v následujících měsících snižovat počet vyrobených kusů iPhone X a v polovině roku zcela zastaví výrobu, aby jej s představením příští generace mohl zcela stáhnout z prodeje a nesnižovat jeho prodejní cenu.Nepřehlédněte

Loňské iPhony nepřesvědčily, ve čtvrtém kvartále slavily úspěch starší modely

Apple v posledním čtvrtletí předminulého roku prodal 78 milionů iPhonů, jsme zvědaví, zda toto číslo překoná. Pravdu bychom se měli dozvědět příští týden 1. února.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku