Domů » Bleskovky » iPhone X se údajně stal nejlépe prodávaným smartphonem minulého čtvrtletí

iPhone X se údajně stal nejlépe prodávaným smartphonem minulého čtvrtletí

Je iPhone X hitem nebo si zase tak dobře nevede? Na tuto otázku se snaží najít odpověď analytické firmy ještě před tím, než Apple zveřejní oficiální finanční výsledky za minulý kvartál. Se svojí analýzou nyní přišla společnost Canalys.

Podle ní Apple v uplynulém čtvrtletí prodal 29 milionů iPhonů X (z toho 7 milionů se prodalo v Číně), čímž se stal vůbec nejprodávanějším smartphonem v tomto období. To není vůbec špatné číslo, uvážíme-li, že kvůli počátečním problémům s dodávkami začal Apple uspokojovat poptávku až těsně před Vánoci. I přesto však analytici očekávali mírně vyšší číslo, což se může v konečném důsledku obrátit proti Apple. Spousta zájemců o jablečný telefon například sáhla po modelech SE, 6s, 7 a 8, neboť čekací doba a cena iPhonu X byly pro mnohé nepřekonatelné veličiny.

O zklamání hovoří i uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, podle nějž bude Apple v následujících měsících snižovat počet vyrobených kusů iPhone X a v polovině roku zcela zastaví výrobu, aby jej s představením příští generace mohl zcela stáhnout z prodeje a nesnižovat jeho prodejní cenu.

Loňské iPhony nepřesvědčily, ve čtvrtém kvartále slavily úspěch starší modely

Apple v posledním čtvrtletí předminulého roku prodal 78 milionů iPhonů, jsme zvědaví, zda toto číslo překoná. Pravdu bychom se měli dozvědět příští týden 1. února.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

  1. To je vtipný. Včera čtu, že prodeje Xka jsou katastrofa, teď zase, že je nejprodávanější… Tady je krásně vidět, jak domněnky vládnou světu. A to se jedná jen o blbý kus elektroniky, který je lehké spočítat, zvážit.

  2. Jestli to hodnotí podle výprodeje skladů, tak asi byl, protože se vyprodali všechny vyrobené kusy. Ne proto, že by to byl takový boom, ale proto, že jich bylo hodně málo.

  3. Vetší sranda je jak na netu píší že iPX se prodává hůř než starší modely ale najednou je TOP Lol. Uni radši ani nekomentuj.

  4. Ak je to tak tak gratulujem. Ale ja ako Apple užívateľ som neprispel k tomuto výsledku ani jedným €.

  5. Nejako som zmateny. Na jednej strane chvala, ake su predaje a na druhej samsung znizuje vyrobu displejov pre X-ko o 10% co sa rovna aj znizeniu vyroby X-ka.

    • Pomohu. Článek hovoří o prodeji v minulém čase, tedy již prodané. Spekulace o snížení výroby je věc budoucí, co se prodá vs očekávání. Jedno bi druhé můžeš chválit nezávisle na sobě.

    • Jednoduse Apple mel mnohem vyssi ocekavani a plany. Firmy neplanuji jenom s tim ze chceme mit nejprodavanejsi telefon v nejakem kvartalu a bude to dobre, ale planuje se nejaky pocet prodanych kusu v delsim obdobi dopredu a podle toho objedna dily u dodavatelu. A zrejme prodali o nekolik milionu min nez planovali proto ty na prvni pohled protichudne clanky. Samozrejme Apple to bude prezentovat vzdy jako uspech.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).