Domů » Bleskovky » iPhone X se dva týdny koupal v řece. Přežil?

iPhone X se dva týdny koupal v řece. Přežil?

Apple poprvé představil voděodolnost u iPhonu 7 a 7 Plus. Od té doby nové iPhony splňují certifikaci IP67, která určuje, že by měl přístroj vydržet 30 minut v hloubce jednoho metru pod hladinou. Takto je ochráněn i prémiový iPhone X (recenze), avšak má to drobný háček. Apple v rámci záruky poškození vodou neuznává, takže cíleně potápět iPhone stejně není dobrý nápad.

YouTuber Dallas provozující kanál Man + River však nyní ukázal, že jablečné smartphony jsou odolnější, než to vypadá.

Dva týdny v řece

Zmiňovaný kanál je věnován hledání „utopených“ věcí v řece. Dallas se poté snaží dohledat původní majitele a nález jim vrátit, což samozřejmě ne vždy lze. V průběhu popisovaného videa najde například sluneční brýle, kokosový ořech a zlatý prsten.

I Found an iPhone X Underwater in the River!!! (iPhone Returned to Owner - BEST REACTION EVER!)

Opravdový „poklad“ v podobě iPhonu X zapadlého v písku u břehu však z běžných nálezů vybočuje. YouTuber ho proto vzal domů, rozebral ho a zhruba tři dny ho nechal vysychat. Následně iPhone X zkusil připojit na nabíječku a ten se po několika vteřinách zapnul. Při potopení přitom na sobě neměl žádné vodotěsné pouzdro ani nebyl jinak ochráněn. Telefon se podle YouTubera jeví jako zcela funkční, na videu je však vidět drobné poškození displeje.

Tip: Podrobné parametry iPhonu X (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Ostatní funkce však fungují a Dallas tak dokázal kontaktovat původní majitelku a iPhone jí vrátit. Od ní se dozvěděl, že o smartphone přišla před dvěma týdny – ve vodě tedy strávil mnohonásobně delší dobu, než IP67 umožňuje. Shledání s více méně funkčním iPhonem bylo pro majitelku velmi důležité, neboť v něm měla nezálohované fotografie dokumentující první měsíce života jejího novorozeného potomka.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

2 komentářů

  1. Hmmm, to by mě zajímalo, jak se po vysušení a zapnutí mobilu do něj dostal, aby mohl kontaktovat majitelku. Že by přes face id? :D

    • A k čemu myslíš, že je v iOS sekce s informacemi o uzivateli (kontakt, zdravotní informace). Aby se k tomu nálezce či záchranář nedostal přes autentizaci?????????????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).