Domů » Bleskovky » iPhone X Plus a iPad Pro (2018): příští jablečná zařízení perem designera

iPhone X Plus a iPad Pro (2018): příští jablečná zařízení perem designera

iPhone 8 a 8 Plus jsou zřejmě poslední jablečné telefony staré koncepce; příští iPhony už budou čerpat z designu iPhonu X. Spekuluje se, že nástupci výročního iPhonu X budou dva, lišit se mají úhlopříčkou displeje, přičemž současný pokračovatel iPhone X bude brán za menší z nich. Jak by mohl vypadat jeho větší bratříček, ukazuje designer Martin Hajek.

iPhone X Plus s obřím displejem

Podle něj má mít iPhone X Plus 6,7″ displej, poměr stran, tloušťka rámečků i přítomnost výřezu na horní straně mají zůstat zachovány.

Neměnná mají být i skleněná záda s vystouplým duálním fotoaparátem a ikonickým jablíčkem.

Zda Apple příští rok představí pouze iPhone X Plus, nebo zcela novou generaci (iPhone XI a XI Plus?), je prozatím neznámé.

Bezrámečkový iPad Pro

Z bezrámečkového designu iPhone X má podle posledních informací čerpat i příští generace iPadů Pro, která také přijde o domovské tlačítko se senzorem otisků prstů a nahradí jej TrueDepth kamerkou a ovládáním gesty. Martin Hajek si představuje příští 12,9″ iPad Pro takto.

Koncept tabletu má stejně tenké rámečky jako iPhone X, tudíž se do nich nepodařilo integrovat TrueDepth kamerku, která tak opět bude vyžadovat výřez v displeji. Stane se tento prvek stejně ikonickým poznávacím znamením jablečných výrobků jako nakousnuté jablko?

Zadní stranu tabletu má okupovat vertikálně umístěný duální fotoaparát, podobně jako u iPhone X, na stranách pochopitelně nebude chybět čtveřice reproduktorů, Lightning konektor a pinový konektor pro připojení příslušenství.

Líbila by se vám taková designová budoucnost jablečných zařízení, nebo byste raději vše nechali při starém?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Práce designera? iP X Plus je CTRL-C + CTRL-V a zvětšení. To by zvládlo i dítě.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).