Domů » Bleskovky » iPhone X: Apple opravil problémy s dotyky na displeji, nyní řeší komplikace s Bluetooth

iPhone X: Apple opravil problémy s dotyky na displeji, nyní řeší komplikace s Bluetooth

Pokud bychom vytvořili žebříček letošních smartphonů, které potýkají největší trable, patrně by vyhrály Pixely od Google následované iPhonem X. Druhý jmenovaný má v poslední době problémy s displejem; u některých uživatelů se na něm objevila zelená linka odshora dolů, kromě toho se displej iPhone X potýká se špatnými reakcemi dotykové plochy za snížených teplot. První problém je bohužel zřejmě hardwarová chyba, druhý řeší aktuální aktualizace iOS 11.1.2.

Bohužel tím problémy s iPhonem X nekončí, na oficiálních jablečných fórech, Twitteru a dalších kanálech se objevují stížnosti, že výroční iPhone často ztrácí signál Bluetooth a odpojuje spárovaná zařízení, např. reproduktory nebo multimediální centra chytrých automobilů.

Někteří uživatelé uvádějí, že se chyba netýká pouze iPhone X, ale i menšího iPhone 8. Apple se k situaci nevyjádřil, prozatím sbírá na Twitteru zpětnou vazbu uživatelů. Pokud se jedná o problém v iOS, dá se však předpokládat, že ji Apple vyřeší v dalším updatu.

Problémy s tlačítkem Power?

Na redakčním kusu, který testujeme, jsme si všimli problému s tlačítkem Power na pravém boku, které občas neposlouchá na sto procent. Několikrát během dne nastane situace, že když chceme aktivovat displej, zůstane tahle akce bez odezvy. A když tlačítko Power stiskneme opětovně, zobrazovací panel se na chvíli rozsvítí/problikne a pak se zase vypne (systém tak zřejmě první stisk tlačítka Power zpracuje, ale nic neudělá, a až s druhým stiskem jej rozsvítí, ale zároveň zase zhasne).

iPhone X: recenze

Přitom když chceme využívat Apple Pay (s novozélandskou platební kartou od ANZ), reaguje systém na dvojstisk tlačítka Power vždy a správně. Nemělo by jít tedy o hardwarový problém. Pokud má někdo podobnou zkušenost, dejte nám vědě do diskuze.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments