Domů » Bleskovky » iPhone X má vážný problém s displejem: zobrazuje zelenou linku odshora dolů

iPhone X má vážný problém s displejem: zobrazuje zelenou linku odshora dolů

Horkým kandidátem na titul smartphone roku je bezesporu iPhone X, který po deseti letech od představení prvního iPhonu přišel jak s výraznou designovou změnou, tak i s obměněnou filozofií ovládání. Vzhled telefonu vtiskl zejména nový AMOLED displej od Samsungu, který je podle hodnocení DisplayMate tím vůbec nejlepším displejem v dějinách smartphonů. Bohužel právě tato komponenta nyní dělá vrásky několika majitelům jablečné novinky.

Na oficiálním fóru Apple, na sítich Reddit a Twitter a dalších místech se začínají objevovat stížnosti majitelů, kterým se na displeji zjevil sytě zelený pruh táhnoucí se odshora dolů. Umístění zelené linky ve vodorovném směru je zcela nahodilé, čára nemá na funkčnost zařízení vliv.

Podobný problém zaznamenalo loni například Lenovo s modelem Moto Droid Turbo 2, s růžovými linkami měl zase problém Samsung Galaxy S7 edge. Bohužel v obou případech se jednalo o hardwarovou chybu způsobenou zobrazováním pouze dílčích subpixelů. Apple se k této kauze zatím nevyjádřil, několika majitelům iPhone X již telefon v záruční lhůtě vyměnil. Snad se nebude jednat o systémový problém, ale pouze o chybu několika málo kusů, byť počty postižených uživatelů poměrně rychle rostou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
93 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments