Domů » Bleskovky » iPhone vs. Android: Jaké telefony jsou podle nejnovější studie poruchovější?

iPhone vs. Android: Jaké telefony jsou podle nejnovější studie poruchovější?

Apple a Google. Dva velcí konkurenti se svými vlastními systémy. Jeden systém je uzavřený, a ten druhý maximálně otevřený. Jde o nikdy nekončící bitvu uživatelů na různých diskuzních fórech. Teď se ale ukázala nová studie pocházející od společnosti Blancco Technology Group, která zveřejnila výsledky svého výzkumu s ohledem na poruchovost telefonů obou těchto nejrozšířenějších systémů.

Pod drobnohledem měla společnost Blancco telefony obou platforem a sledování probíhalo první tři měsíce letošního roku. Během tohoto období společnost zjistila, že obecně jsou poruchovější telefony s operačním systémem Android, které mají více hardwarových problémů, jak iPhony od cupertinské společnosti Apple.

Nejvíce poruch řeší Samsung

Zatímco v prvním čtvrtletí letošního roku mělo na 44 % telefonů s Androidem nějakou technickou závadu, u Applu s jeho iPhony to bylo jen 25 %. Zároveň došlo ke zjištění, že nejvíce poruch řeší uživatelé smartphonů vyrobených společností Samsung; konkrétně nejporuchovější modelem podle studie má být Galaxy S6. V celosvětovém měřítku si Samsung ukusuje z pomyslného koláče až 43 % všech závadných telefonů se systémem Android, u kterých se nejvíce problémů objevilo při používání pera S Pen, které je dominantou modelové řady Galaxy Note.

screen-shot-2016-05-11-at-8-11-09-am
Telefony se systémem Android

U iPhonů se jako nejporuchovější model jeví iPhone 6 s 25 % následovaný iPhonem 5s se 17 %. Modely s přídomkem „s“ jsou na tom mnohem lépe a iPhone 6s zaujal místo čtvrté a 6s Plus poslední.

screen-shot-2016-05-11-at-8-11-28-am
Telefony se systémem iOS

Jaké komponenty způsobují nejvíce problémů?

Studie poskytla i informace ohledně nejporuchovějších komponent. Zajímavé je, že lidé mají největší problémy s fotoaparáty. Hardwarový problém fotoaparátů se týkal až 8 % zařízení, problém s dotykovým panelem mělo 7 % zařízení, závada v nabíjení postihla 6 % telefonů, a na posledním místě se umístila závada na mikrofonu se 4 % společně s vadnými Dual SIM smartphony.

Blancco Technology Group se vyjádřilo i k bezpečnostním aplikacím, které padaly na Androidu nejvíce. Podle jejich zjištění nejvíce selhával antivir Lookout, který způsobil až 82 % padů. Na druhém místě je 360 Security, na třetím CM Security a čtvrté místo obsadilo AVG.

„Na jedné straně je Android číslem jedna pokud jde o podíl na světovém trhu, ale oproti iOS zaostává výkonem a jeho aplikace padají mnohem častěji. Bude proto zajímavé sledovat, jak si chytré telefony jako Samsung Galaxy S7, LG G5 nebo iPhone 7 v nadcházejících měsících proti sobě povedou“ řekl generální ředitel Blancco Technology Group Pat Clawson.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments