Domů » Bleskovky » iPhone v roce 2017: Zakřivený OLED displej a bezdrátové nabíjení

iPhone v roce 2017: Zakřivený OLED displej a bezdrátové nabíjení

Analytik Ming-Chi Kuo již delší dobu patří mezi autority, které nás pravidelně zásobují informacemi ze zákulisí Applu. Podle nejnovější zprávy se kalifornský výrobce v příštím roce rozhodne vydat model, který poruší „eskovou” tradici a nabídne mnohem více radikálnějších změn. Doposud jsme byli zvyklí na změny v designu každé dva roky.

Kuo ovšem tvrdí, že Apple v příštím roce sáhne po nových materiálech a zakřiveném OLED panelu, který se měl v iPhonu původně objevit až kolem roku 2018. Ve vývojových centrech si aktuálně pohrávají s myšlenkou konstrukce z polykarbonátu, skla a keramiky. Prozatimní testování nahrává sklu, jelikož nabízí nejlepší možnosti v oblasti tvarování a fyzikálních vlastností. Důvodem pro nahrazení kovu jiným materiálem je nepochybně snaha o integraci bezdrátového nabíjení, které zatím u iPhonu citelně chybí.

iPhone 7Ilustrační obrázek

Chystaný iPhone se údajně pochlubí velmi tenkými okraji kolem displeje a kovovým rámečkem. Zobrazovací panel má být zakřivený podobným způsobem, jako to nabízí konkurenční Samsung Galaxy S7 edge (recenze). A přestože má jeho úhlopříčka poskočit na hodnotu 5,8”, díky designovým změnám bude celé zařízení menší než současný iPhone 6s Plus (recenze).

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments