Domů » Bleskovky » iPhone 8 na nových fotkách: tentokráte se čtečkou otisků na zádech

iPhone 8 na nových fotkách: tentokráte se čtečkou otisků na zádech

Premiéra nových iPhonů je ještě daleko, ale zaručených fotografií, renderů a informací chodí zejména z Číny více než dost. Zda mají či nemají reálný základ, se bohužel dozvíme až při samotné oficiální premiéře. Dnes tu máme opět snímky toho, jak by mohl příští iPhone vypadat.

Nové snímky pocházejí z tábora těch konzervativnějších, nevidíme zde ani divoce zaoblené displeje a v nich integrované senzory a čtečku otisků prstů. Ta se má po vzoru Samsungu Galaxy S8 údajně přestěhovat na záda pod ikonické nakousnuté jablíčko. Záda mají zůstat kovová, což vyvolává otázky ohledně několikrát omílaného bezdrátového nabíjení.

V levém horním rohu zad pak má najít domov duální fotoparát s čočkami vertikálně nad sebou. Z čelní strany má telefon připomínat LG G6 – nudlovitý tvar displeje s výrazně ztenčenými rámečky okolo.

Exclusive: First iPhone 8 Dummy Hands-on Video

Jak by mohl příští iPhone vypadat, se pokusil ukázat i designér Benjamin Geskin na své 3D maketě. Ta se s výše uvedenými snímky shoduje ve vertikálním duálním fotoaparátu, za to však vůbec neodhaluje polohu displeje, šířku rámečků či čtečku otisků prstů. Dokud nebudou nové iPhony oficiální, můžeme pouze spekulovat, zda jsou či nejsou tyto úniky alespoň částečně založeny na pravdě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. Vždyť je to photoshop, stačí se podívat na předěly.

 2. Tak pekne vygrcanyy telefón fajne, jablíčko dohryzene

 3. Podle tenchych ramecku vim ze to je jenom fake

 4. Doufám, že bude vypadat jinak, protože tohle je opravdu dost neestetický.

  • Myslim ze bude vypadat naprosto stejne jako 7, prijde ale nova barva.

   • To by bylo ještě dobré, iP7 má dost funkční design. Plusko ale jiný design potřebuje.

   • Tak funkcni je libovolnej obdelnik, pokud nema prilis ostre hrany:), ale nechtel bych nahradit svoji setsku novym iphonem se stejnym designem. Vim ze jako majiteli lenova ti to nevadi, a vzdy budes k iphonu vzhlizet obdivne, at bude vypadat jakkoli:D Ja bych ale prece jenom uvital zmenu…

   • Funkčnost designu se toliko neskládá z tvaru šasi….
    Tak co na tom z pohledu šasi chceš měnit. Perforaci repro už dnes kopíruje opravdu každý dobře, tak to jinak provrtat. Hrany ostré nechceš. vzatu je to jednolitá plocha…:) U slotu se design změní až operátoři přestanou dělat zakorky a nasadí eSIM, tedy se slot odstraní. U konektoru nás také čeká jediná změna, odstranění.

   • uni, skus pouzit Google, vyhledej si obrazky iphone 4, 5 a 6/7. Rozdily opravdu nejsou jenom v tvaru sim slotu a v absenci 3.5 jacku u posledniho iphonu:) Je to problem ze chci aby se IP8 odlisil od IP7 alespon tak jako IP6 od IP5?

 5. Když už by ta čtečka fakt byla na zádech, a já doufám že nebude, proč ku*** nikoho nenapadne dát jí přímo do toho jablka :-D Vždyť se to úplně nabízí a technologicky by to jistě nebyl problém. Tohle je šílený.

  • Šílený je, aby byla vůbec vzadu.Nejhorší možné umístění.

   • Tak pro mě naopak nejlepší možné umístění, pokud by byla jen jedna. Lepší by ale bylo dát jednu dozadu a druhou do displaye, stejně to tak jednou bude :-).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).