iPhone 8 na nových fotkách: tentokráte se čtečkou otisků na zádech

Premiéra nových iPhonů je ještě daleko, ale zaručených fotografií, renderů a informací chodí zejména z Číny více než dost. Zda mají či nemají reálný základ, se bohužel dozvíme až při samotné oficiální premiéře. Dnes tu máme opět snímky toho, jak by mohl příští iPhone vypadat.

Nové snímky pocházejí z tábora těch konzervativnějších, nevidíme zde ani divoce zaoblené displeje a v nich integrované senzory a čtečku otisků prstů. Ta se má po vzoru Samsungu Galaxy S8 údajně přestěhovat na záda pod ikonické nakousnuté jablíčko. Záda mají zůstat kovová, což vyvolává otázky ohledně několikrát omílaného bezdrátového nabíjení.

V levém horním rohu zad pak má najít domov duální fotoparát s čočkami vertikálně nad sebou. Z čelní strany má telefon připomínat LG G6 – nudlovitý tvar displeje s výrazně ztenčenými rámečky okolo.

Jak by mohl příští iPhone vypadat, se pokusil ukázat i designér Benjamin Geskin na své 3D maketě. Ta se s výše uvedenými snímky shoduje ve vertikálním duálním fotoaparátu, za to však vůbec neodhaluje polohu displeje, šířku rámečků či čtečku otisků prstů. Dokud nebudou nové iPhony oficiální, můžeme pouze spekulovat, zda jsou či nejsou tyto úniky alespoň částečně založeny na pravdě.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku