Domů » Bleskovky » iPhone 8: nižší kapacita baterie, ale delší výdrž

iPhone 8: nižší kapacita baterie, ale delší výdrž

Nové iPhony 8 a 8 Plus nabízejí o chlup menší porci baterie než loňské modely, ve výsledcích výdrže by vás však jistě překvapily. I přes menší kapacitu baterie totiž nabízejí mnohem delší výdrž. Testy výdrže byly prováděny redakcí serveru PhoneArena.

Podle rozborky se u nového iPhone 8 dočkáme kapacity baterie 1821 mAh, iPhone 7 přitom nabízel kapacitu 1960 mAh, což je o celých 7 % více. Při testech byl jas displeje nastaven na hodnotu 200 nitů.

Testy prokázaly výdrž iPhonu 8 po celých 8 hodin a 37 minut, iPhone 7 naproti tomu vydržel „jen“ 7 hodin a 46 minut. V grafu najdete také porovnání s ostatními současnými zařízeními, jako jsou LG G6, Samsung Galaxy S8/Note8 a jiné. Jak si lze všimnout, mimo HTC U11 porazila nová generace iPhone veškerou konkurenci.

PhoneArena také porovnala délku nabíjení do plného stavu, kterou rovněž najdete v přiloženém grafu. Zde se nová generace iPhone naopak projevila jako nejhorší kandidát, a to především díky nabíječce, která je standardní součástí balení. Ostatní modely nabízejí nabíječky pro rychlé dobíjení již v základu, u Apple byste ji však hledali jen těžce.

I přes pomalé nabíjení však nová generace jablečných telefonů příjemně překvapila. Pokroku zde bylo dosaženo především díky úspornějšímu čipu A11, který je nově vyráběn 10 nm výrobním procesem.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments