Jedním z nejočekávanějších smartphonů letošního roku je jednoznačně iPhone 8, který má po letech přinést změnu designu a velkou spoustu novinek – bezrámečkový displej, bezdrátové nabíjení, odemykání obličejem, podporu rozšířené reality apod.
Podle nejnovějších informací z Číny se Apple nenechá zahanbit ani v oblasti kapacity uživatelské paměti – iPhone 8 údajně dorazí ve třech variantách s úložišti o kapacitách 64, 256 a 512 GB. Zatímco 64 a 256GB paměti má pro Apple vyrábět SanDisk a Toshiba, výrobu půlterabajtových úložišť mají pokrýt Samsung a Hynix. Všechny tři paměťové varianty má pohánět nový čipset Apple A11 ve spolupráci se 3 GB RAM, pokračovatelé loňských iPhonů 7 a 7 Plus pak mají dostat 2 GB RAM. Rychlost pamětí se má oproti předchozí generaci zvýšit o 10 – 15 procent.
Podle nejnovějších informací údajně založených na zprávách od mobilních operátorů dojde k představení nových iPhonů 12. září, tedy za necelé tři týdny. Předobjednávky mají odstartovat 15. září, zahájení prodeje je naplánováno na 22. září. Společně s iPhony má být představena i třetí generace hodinek Apple Watch.