Cena:

iPhone 8 bude větší, než napovídají dosavadní informace

Apple omylem prozradil, že čtečku otisků prstů u iPhonu 8 nahradí systém rozpoznávání obličeje. Vydal totiž první verzi firmwaru pro připravovaných chytrý reproduktor HomePod, který se má do prodeje dostat v prosinci. Vývojáři nahlédli do zdrojového kódu firmwaru, z něhož získali spoustu zajímavých informací o výročním iPhonu.

Firmware obsahoval i vektorovou ikonku pro iPhone 8.

Vývojáři zjistili, že budoucí iPhone by měl mít v horní části displeje výřez pro přední kameru a senzory, jak se doposud předpokládalo. Ještě navíc našli informace o tom, jakou velikost a rozlišení bude mít obrazovka. Doposud se uvádělo, že OLED displej bude mít 5,8 palců a nestandardní poměr stran jako Samsung Galaxy S8. A také se říkalo, že velikost zařízení bude podobná jako velikost iPhonu 7, nicméně firmware naznačuje něco jiného.

Ikonický iPhone 8 bude disponovat 3x Retina displejem s rozlišením 1125 × 2436. Obrazovka však nebude mít 5,8 palců, ale podle firmwaru bude mít 6,5 palce a hustotu 412 ppi (iPhone 7 Plus má 401 ppi). Výroční model tak bude stejně velký jako iPhone 7 Plus.

První obrázek znázorňuje iPhone 7 Plus s 5,5palcovým displejem uvnitř 6,5palcového displeje a na druhém obrázku displej iPhonu 8 překrývá iPhone 7 Plus.

Autor článku
Michaela Brázdilová