Domů » Bleskovky » iPhone 8 bude větší, než napovídají dosavadní informace

iPhone 8 bude větší, než napovídají dosavadní informace

Apple omylem prozradil, že čtečku otisků prstů u iPhonu 8 nahradí systém rozpoznávání obličeje. Vydal totiž první verzi firmwaru pro připravovaných chytrý reproduktor HomePod, který se má do prodeje dostat v prosinci. Vývojáři nahlédli do zdrojového kódu firmwaru, z něhož získali spoustu zajímavých informací o výročním iPhonu.

Firmware obsahoval i vektorovou ikonku pro iPhone 8.

Vývojáři zjistili, že budoucí iPhone by měl mít v horní části displeje výřez pro přední kameru a senzory, jak se doposud předpokládalo. Ještě navíc našli informace o tom, jakou velikost a rozlišení bude mít obrazovka. Doposud se uvádělo, že OLED displej bude mít 5,8 palců a nestandardní poměr stran jako Samsung Galaxy S8. A také se říkalo, že velikost zařízení bude podobná jako velikost iPhonu 7, nicméně firmware naznačuje něco jiného.

Ikonický iPhone 8 bude disponovat 3x Retina displejem s rozlišením 1125 × 2436. Obrazovka však nebude mít 5,8 palců, ale podle firmwaru bude mít 6,5 palce a hustotu 412 ppi (iPhone 7 Plus má 401 ppi). Výroční model tak bude stejně velký jako iPhone 7 Plus.

První obrázek znázorňuje iPhone 7 Plus s 5,5palcovým displejem uvnitř 6,5palcového displeje a na druhém obrázku displej iPhonu 8 překrývá iPhone 7 Plus.

Michaela Brázdilová

9 komentářů

 1. Ha a pak že nárust apple nedělá a hle 6,5″ :-D

  • Vacsiu uhlopriecku odmietal Jobs, nie Apple …

  • No, nedělá. Jen dá 6,5″ do těla o velikosti současné 7 plus. Jen jsi to špatně pochopil. Jako vždycky.

  • No vzhledem k tomu že 6,5″ na mm je 165,1mm tak si nemyslím že by byl stejně velký jako iP7 Plus který je vysoký 158,2mm

  • tak a otvorit zosit a 100x pisat: „uhlopriecka nerovna sa vyska“.

  • martinP
   tupec sa nezaprie, vieš čo je to uhlopriečka ???

 2. Jiří Nedvěd

  Apple si svůj iPhone střeží jak to jen jde to co koluje po internetu jsou pouhé spekulace. Osobně nejsem zastánce velkých mobilu mám raději ty, které mužu strčit pohodlně do kapsy a tak by to mělo být nechci nosit na rameni brašnu na mobil proto mám iPhone SE někdo říká, ze je to recyklovaný a má zastaralý design ale pro me je to uživatelsky dokonalý rychlý telefon je to proste placka na které není co vymyslet a jsem s tím spokojený větší nechci. Doufám ze nepůjde apple cestou čím větší padlo tím lepší…

 3. „3x Retina displejem“ …vazne?
  To zni tak blbe, ze bych se to bal nekam napsat natoz to prezentovat jako „feature“ O_o

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).