Domů » Bleskovky » iPhone 7 má dostat baterii s vyšší kapacitou: Vydrží víc než jeho předchůdce?

iPhone 7 má dostat baterii s vyšší kapacitou: Vydrží víc než jeho předchůdce?

Patrně v září bude představena nová generace iPhonů, která má přinést několik zajímavých inovací – vylepšené fotoaparáty, voděodolnost či bezdrátové nabíjení. I přesto však má opět dojít ke zmenšení tloušťky, což odnese 3,5mm jack na sluchátka, jehož funkci obstará Lightning konektor. Paradoxně na kapacitě baterie se zeštíhlování projevit nemá.

iphone7_barvy
Nová fotografie zachycující 4 barevné varianty iPhonu 7. Spekulovalo se ještě o 5. barvě – Space Black, nicméně zatím nevíme, zda ji Apple skutečně představí.

Obvykle dobře informovaný zdroj @onleaks tvrdí, že iPhone 7 dostane akumulátor o kapacitě 1 960 mAh (iPhone 6s má 1 715 mAh), a to i přesto, že telefon bude o cca 1 mm tenčí. Prostor v těle telefonu údajně naroste díky novému designu čipu Apple A10, který bude vyžadovat méně prostoru. Pochopitelně výdrž na jedno nabití nezajišťuje pouze kapacita baterie, ale celková efektivita všech hardwarových a softwarových součástí; můžeme však předpokládat, že nové iPhony vydrží na jedno nabití minimálně stejně tak dlouho jako loňské modely, ne-li déle.

iphone7_iphone7plus
Fotografie údajných prototypů iPhone 7 a 7 Plus

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

42 komentářů

 1. Ocean8 (neregistrovaný)

  Tak to je parada, telefon za 25 litru a zase nevydrzi do vecera…

  • To ani můj za 15k s 4000mAh. Kde je pointa?

   • Michal (neregistrovaný)

    Pointa bude nejspíš v tom, že tobě by iPhone nevydržel ani do poledne.Plusková verze má dobrou výdrž, ale u klasickýho je to hrozný. Jinak nevím, ale já mám taky 4000mAh a vydrží mi dva dny, čistýho času, kdy svítí displej je to 10 hodin. To ho musíš mít nepřetržitě v ruce, nebo hraješ hry?

   • Ocean8 (neregistrovaný)

    Pochopit pointu by byl pro tebe nadlidsky úkol.

   • Michal (neregistrovaný): Nevím, tak to prostě je. DualSIM (cca 20% stanby dolu druhou SIM), aktivní data a push notifikace (LTE/WiFi), jas na polovině (ne automatika), 6″, 4×2,5GHz Qualcomm. Prostě to tu aku za den zbaští. Moc nad tím nepřemýšlím, ale den + prodloužený večer je už trabl. Teď pomalu začíná být trabl i den, aku má tak 20měsíců nakrouceno, určitě přes 500 cyklů a kvalita aku u Lenova nedude z nejlepších, takže se budu blížit i k cyklům. Jestlipak aspoň bude mít servis náhradní aku, protože toho moc opravit neumí, že nemají díly, jo Lenovo, to je značka….

   • Michal (neregistrovaný)

    Mám taky šestipalec, taky dual sim a taky vše neustále zapnutý, ale těch 20% je strašně moc, za noc mi ubudou maximálně 2%, navíc nepoužívám automatiku a jas mám na 3/4. To ti potom ta čtyřtisícovka opravdu moc nepomůže.

   • Taky záleží jak s ním děláš. Ale je rozdíl, jestli jestli ti při určitých činnostech mobil vydrží od 6h- vypojení z nabíječky do cca 22h, kdy končí den s cca 10% a nebo kdy těch 10% má už třeba v 18h…coz je dost blbý.

   • Tak si nekupuj Lenovo, ale třeba pořádný Samsung.

   • xzeit. Ano, to už vím také, díky za radu:) Skutečně to nejpravděpodobněji vypadá na návrat k Samsungu, možná LG.
    taková drobnost, když jsem přešel na Lenovo, mezi věcmi které jsem kritizoval bylo zhoršení WiFi signálu (proti S4). Teď jsem náhodou koukal na video s S7 a ten maník říkal, že S7 WiFi lepší než S4. Takže se asi dostávám Lenovo vs Samsung v otázce WiFi signálu k dost odlišným výsledkům….věc která se z letáku blbě vyčte.

   • SGS7 a pak o něco větší Edge je to nejlepší co můžeš koupit. Superskvely Super AMOLED displej se super přesnými barvami v režimu – Basic. Top zbytek HW stejně jako konstrukce, byť sice sklo, takže bacha na pády, a menší minusky za chybějící drobnosti které ty ale neřešís.

   • xzeit: S7 je bohužel pro mě nepoužitelný, S7 je malý, větší má nesmysl s Edge (po tak skvělém startu u Note 4….bída). Uvidíme co Note 7 předvede. Jeden z parametrů který chci zpět je výměnný aku, tohle je otročina, furt hlídat stav. Nevím, uvidím, Lenovo mi ukázalo, jaké parametry jsou podstatné.
    Nicméně pointa vlákna, co má cena společného s výdrží?

   • No to nevím a je mi to jedno. iPhone mě zatím žádný neoslovil, možná 6S plus, ale to je zase pro mě megapádlo. U mě mobil musí vydržet bez nějakých omezení aspoň den. Resp. cca od 6h do 22h.

   • Michal (neregistrovaný): Špatně pochopeno (nebo napsáno mnou) :). Režim dualSIM se spotřebou v standby projeví 20ti% menší výdrže, telefon musí živit druhé rádio, signál.
    Informace o nastaveném jasu je nicméně bez udání nits hodnoty poměrně bez informační hodnoty, pravda (asi jako když píšu zde u testu výdrže při recenzi, že při 50% jasu, a to je tedy při jakém jasu?, tedy info na houno, jas který umí vyprodukovat např. iPhone a který Asus je diametrálně odlišný).
    Mě telefon v ceně (dnes) cca 5k s 4kmAh vydrží den. Představa, že nějaký telefon při dnes ceně 20k má mít předpoklad výdrže 4x vyšší je naprostý nesmysl, to mělo z mé reakce vyznít:)

   • Jj (neregistrovaný)

    Já mám 3200mah a vydrží dva dny bez problémů, nevím ale asi máš nějakou čínskou šunku která není dobře optimalizována….

   • Jj (neregistrovaný)

    Jej chtěl jsem v rychlosti odpovědět a nečetl jsem komentáře pod tvou reakcí, a čtu že,lenovo, tak teď už to dává smysl… :-)

   • Jj (neregistrovaný): Ano, kdyby od počátku byl dostupný CM alternativní systém (bohužel až snad po roce), tak bych při 100% kondici aku a alternativním OS dosáhl na dvoudenní výdrž, furt je ale otázkou, v jakém režimu užívání. DualSIM a výkonný 6″ prostě baští (tak jako tehdy hiend SoC), je to prostě jednodenní telefon, tak jako 4 jiné před tím. Snad jediné co jelo opravdu ve vícedenním režimu bylo Tréo 650, kde se člověk s tím na net tehdy až tak nedostal, mělo to 3200mAh aku a malý displej, ale to je prostě dnes již historická konfigurace:)

 2. Radka (neregistrovaný)

  uni….dobréééééé

 3. M.BoBo (neregistrovaný)

  iPhone má v poměru vůči kapacitě výbornou výdrž.

  • V poměru ke kapacitě je výdrž dobrá, ale co je to platné, když je kapacita žalostná. Měli by zarovnat čočku fotoaparátu s tělem a vzniklý prostor využít na zvětšení baterie.

 4. Sebastian (neregistrovaný)

  Se svou Nokii 1320 nemám problém. Zapnuté dat/wifi nonstop, občas hry a sítě. Kolem osmé večer to nabiji a druhý den kolem stejné doby mám klidně 70%. Pokud telefon vůbec nepoužívám (data mám zapnuté furt), klidně 80%.
  Při maximální zátěží se dostanu tak na 40% v osm večer, s přehledem to výjde i na druhý den, pokud ho tak moc nevyužívám.
  A pointa? Asi WP vyměním za Android.

 5. PN (neregistrovaný)

  Pánové, mám Lumia 730 DS, WIN10. Nepoužívám internet (nemám), občas WiFi v tramvaji, občas nějakou přiblblou hru, občas zkouším aplikace co jsem udělal a výdrž min 10 dní. když průměrně jednou denně zavolám, tak i 15dni. Po hodině volání baterka klesne o 10%. Samozřejmě mám zapnutý nejvyšší úsporný režim, který típne vše na pozadí. A jsem celkem happy :)

 6. Johny (neregistrovaný)

  Nebudu se tu rozepisovat o blbostech, chci jen pochválit smartmania.cz za jejich mobilní web. Palec nahoru. Píšu to sem jako vždycky píšu věci na redakci do komentářů.

  • Myslíš tu, kterou jsem okamžitě přepnul, protože neumí identifikovat diskusi u článku a pak to už nejde přepnout zpět?:)

   • Johny (neregistrovaný)

    já to do hloubky nezkoumal, ale vim že s tim předchozim webem jsem měl na mobilech problémy, takže tu změnu kvituji s povděkem.

   • Johny (neregistrovaný): Já to také do hloubky nezkoumal, bylo to 30s setkání s mobilní verzí dnes ráno:) A útěk bez možnosti návratu.

  • Johny, díky za feedback. Ona ta responsivní verze byla hodně robustní a na některých telefonech dělala neplechu, proto jsme se rozhodli připravit rychlejší mobilní web :)

   Uni: Zvýraznění nových komentářů přidáme i do mobilní verze, už je to naplánované ve vývoji. Pokud nefunguje přepínač mobile/desktop, doporučuji smazat cache prohlížeče nebo pár dnů počkat, měli jsme tam chybku, ale už je to opravené.

   • Měl jsem na mysli, že není vidět, zda je u článku diskutováno. A bylo by fajn, když je naťuknuté, aby u toho bylo rovnou i +x číslo, jako že přibil koment od mé poslední návštěvy.
    Ale to se vracíme k věčnému téma, nějak notifikovat aktivity na webu no….
    Ok, počkám, ráno jsem to jen v rychlosti přepnul zpět, nebyla nálada zkoumání novinek, a zpětně už zase není nálada toho webu:)

   • Už jsem to psal jinde, nový layout SM mobilní verze je povedený a přehledný dík za něj.

   • Také se připojuji, vypadá to opravdu moc dobře, tohle se povedlo :-)

   • Uni: Teď ti nerozumím – vždyť na homepage u každého článku je vidět počet komentářů :) ale nové komentáře od poslední návštěvy to nepočítá, zobrazuje se klasicky celkový počet.

    Tedy & htcjirka: Díky, jsem rád, že se vám mobilní verze líbí :)

   • Aha, bublina vlevo, uf…:)

 7. Jj (neregistrovaný)

  Taky moc díky za novou verzi, nový web je velice graficky podařený, jen bych dodal že by se hodily notifikace v chromu když výjde nový článek… :-)

  • Tak to není jen Chrome, umí to i např. Opera, je na to obecné API. Které je bohužel mizerně podporované. Mě je snad jen Skype.

   • Jj (neregistrovaný)

    Já nikde nepíšu že to neumí jiné prohlížeče :-) nevím co s tím má co dělat Skype…? Ja bych jen uvítal možnost notifikací přes chrome :-)

   • Já jen píši, že to není požadavek „aby v Chrome“, ale „aby v prohlížeči“:) Skype s tím má co dělat to, že on využívá Web notification, tedy to, co ty požaduješ, dal jsem to jen jako příklad, naťukl jsem téma, jak je to podporované obecně. Že bohužel velmi málo.
    Ale ty ses toho nějak moc chytil:)

 8. Carach (neregistrovaný)

  Měl jsem iPhone 6s a doslova to byly vyhozené peníze. Jsem rád že jsem telefon prodal a část útraty (doslova) se mi vrátilo. Telefon nabíjet dvakrát až třikrát denně, iTunes který způsoboval že se mi záhadně ztrácela média ze zařízení, update iOS který mi skoro nový telefon bricknul a já se musel s prominutím srát do Brna. Neustálé koncertování video souborů aby je telefon uměl alespoň přehrát,lagující se animace systému..
  Ne, Apple už opravdu nikdy víc.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).