Domů » Bleskovky » iPhone 7 má dostat baterii s vyšší kapacitou: Vydrží víc než jeho předchůdce?

iPhone 7 má dostat baterii s vyšší kapacitou: Vydrží víc než jeho předchůdce?

Patrně v září bude představena nová generace iPhonů, která má přinést několik zajímavých inovací – vylepšené fotoaparáty, voděodolnost či bezdrátové nabíjení. I přesto však má opět dojít ke zmenšení tloušťky, což odnese 3,5mm jack na sluchátka, jehož funkci obstará Lightning konektor. Paradoxně na kapacitě baterie se zeštíhlování projevit nemá.

iphone7_barvy
Nová fotografie zachycující 4 barevné varianty iPhonu 7. Spekulovalo se ještě o 5. barvě – Space Black, nicméně zatím nevíme, zda ji Apple skutečně představí.

Obvykle dobře informovaný zdroj @onleaks tvrdí, že iPhone 7 dostane akumulátor o kapacitě 1 960 mAh (iPhone 6s má 1 715 mAh), a to i přesto, že telefon bude o cca 1 mm tenčí. Prostor v těle telefonu údajně naroste díky novému designu čipu Apple A10, který bude vyžadovat méně prostoru. Pochopitelně výdrž na jedno nabití nezajišťuje pouze kapacita baterie, ale celková efektivita všech hardwarových a softwarových součástí; můžeme však předpokládat, že nové iPhony vydrží na jedno nabití minimálně stejně tak dlouho jako loňské modely, ne-li déle.

iphone7_iphone7plus
Fotografie údajných prototypů iPhone 7 a 7 Plus

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments