Domů » Bleskovky » Příští iPhone prý bude tak tenký, že se do něj nevejde ani 3,5mm jack na sluchátka

Příští iPhone prý bude tak tenký, že se do něj nevejde ani 3,5mm jack na sluchátka

Poslední generace iPhonů oproti té předchozí mírně rozměrově nabobtnala, avšak budoucí verze údajně opět utáhne opasek o jednu dírku. Podle analytika Ming-Chi Kuo má dojít ke ztenčení až na hranici 6 mm, což je o milimetr méně, než má současný iPhone 6s. Pokud se tento fakt potvrdí, znamená to, že na větší výdrž baterie můžeme opět zapomenout.

 

Změna tloušťky ale může mít i jiný vedlejšíúčinek, o kterém informuje renomovaný japonský zdroj Macotakara. Podle něj Apple koketuje s myšlenkou odstranění 3,5mm jacku na sluchátka, který by měl nahradit Lightning konektor či bezdrátové technologie. Lightning podporuje audio příslušenství již nyní, avšak mnoho sluchátek s tímto konektorem nevzniká, přestože by měl zajistit kvalitnější bezztrátový digitální přenos zvuku s 48Khz stereo výstupem a 48KHz mono vstupem pro mikrofon (více informací). 

Macotakara navíc uvádí, že by měl tuto technologii rozhýbat sám Apple tím, že bude k příštím iPhonům přibalovat rovnou sluchátka EarPods s Lightning konektorem, pro ostatní výrobce tradičních sluchátek jistě neopomene vyrobit potřebné redukce. Upřímně bychom ale raději viděli v nových iPhonech standardní 3,5mm, ostatně společnost Vivo u modelu X5 Max (více informací) dokázala, že se tento standard vejde i do telefonu s tloušťkou 4,75 mm.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments