Domů » Bleskovky » iPhone 7 a 8 se vrací do německých Apple Storů. Čipy od Intelu byly nahrazeny Qualcommem

iPhone 7 a 8 se vrací do německých Apple Storů. Čipy od Intelu byly nahrazeny Qualcommem

Německé soudy před nedávnem zakázaly společnosti Apple prodávat v německých Apple Storech (včetně webového) iPhony 7, 8 a X, důvodem bylo zneužívání duševního vlastnictví firmy Qualcomm. Apple od Qualcommu dříve odebíral LTE modemy pro své iPhony, avšak v roce 2016 přešel ke konkurenčnímu Intelu. I s novými modemy však stále nedovoleně používal některé technologie od Qualcommu, což vyústilo v množství soudních tahanic po celém světě, včetně té zmíněné v Německu.

I přestože Apple dva měsíce starý soudní příkaz vyslyšel a dotčené iPhony ze svých německých prodejen stáhl, nyní připravil jejich pompézní návrat. Upravil je totiž tak, aby patenty Qualcommu neporušovaly, a to poměrně nečekaným způsobem – osadil je čipy od Qualcommu. iPhone 8 a 7 tak v německých Apple Storech opět najdete, ovšem oproti zbytku světa se liší tím, že nevyužívají čipy od Intelu. Zda se takto upravené modely objeví i na dalších trzích, je zatím nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments