Domů » Bleskovky » Příští iPhony možná potěší selfiemaniaky: Kód iOS 9 beta naznačuje přítomnost blesku na čelní straně

Příští iPhony možná potěší selfiemaniaky: Kód iOS 9 beta naznačuje přítomnost blesku na čelní straně

Příští generace iPhone má podle posledních informací dostat jemnější displeje reagující na různé úrovně tlaku, 2 GB RAM i vylepšené fotoaparáty. Ty zřejmě nedostanou pouze snímače s vyšším rozlišením, ale i nové schopnosti. Jaké to budou, naznačil zdrojový kód beta verze iOS 9.

  

Podle něj bude například možné ovládat blesk u čelního fotoaparátu, tím však dosud žádný iPhone nedisponoval. Čelní kamerka má rovněž umět pořizovat panoramata či zaznamenávat slow-mo video ve Full HD rozlišení ve 120 snímcích za vteřinu, nebo HD video ve 240 snímcích za vteřinu. Pochopitelně není jasné, zda tyto možnosti budoucí iPhony využijí, systém iOS 9 však na tyto funkce bude připraven.

   

Kód iOS 9 odhalil i schopnost prohlížeče Safari blokovat reklamy, pokud si to povolíte v nastavení. Blokována tak budou veškerá vyskakující okna, obrázky z jiných zdrojů, cookies apod. Tato funkce rozhodně nepotěší Google, který na internetové reklamě vydělává nemalé peníze, může však způsobit vrásky na čele i většině webů (včetně našeho), které žijí z internetové reklamy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Petr (neregistrovaný)

    Co bych si moc pral ja je vodeodolnost a vyssi vydrz baterie.

  2. Já si myslím, že redakce může být v klidu, myslím, že z majitelů iPhonu jsem tu zbyl snad jen já. S nějakou panikou bych začínal, až to přijde do WP, to to tady rovnou můžete zabalit.

  3. Myslel jsem ze apple v tomhle zustane stranou ale selfiemanii jez se mi hnusi asi nacnou take, no co je to zdroj penizku byli by hloupi kdyby do toho neskocili take.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).