Sledujte nás na YouTube

Příští iPhony možná potěší selfiemaniaky: Kód iOS 9 beta naznačuje přítomnost blesku na čelní straně

Příští generace iPhone má podle posledních informací dostat jemnější displeje reagující na různé úrovně tlaku, 2 GB RAM i vylepšené fotoaparáty. Ty zřejmě nedostanou pouze snímače s vyšším rozlišením, ale i nové schopnosti. Jaké to budou, naznačil zdrojový kód beta verze iOS 9.

  

Podle něj bude například možné ovládat blesk u čelního fotoaparátu, tím však dosud žádný iPhone nedisponoval. Čelní kamerka má rovněž umět pořizovat panoramata či zaznamenávat slow-mo video ve Full HD rozlišení ve 120 snímcích za vteřinu, nebo HD video ve 240 snímcích za vteřinu. Pochopitelně není jasné, zda tyto možnosti budoucí iPhony využijí, systém iOS 9 však na tyto funkce bude připraven.

   

Kód iOS 9 odhalil i schopnost prohlížeče Safari blokovat reklamy, pokud si to povolíte v nastavení. Blokována tak budou veškerá vyskakující okna, obrázky z jiných zdrojů, cookies apod. Tato funkce rozhodně nepotěší Google, který na internetové reklamě vydělává nemalé peníze, může však způsobit vrásky na čele i většině webů (včetně našeho), které žijí z internetové reklamy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

  1. Petr (neregistrovaný)

    Co bych si moc pral ja je vodeodolnost a vyssi vydrz baterie.

  2. GreenArrow (neregistrovaný)

    Já si myslím, že redakce může být v klidu, myslím, že z majitelů iPhonu jsem tu zbyl snad jen já. S nějakou panikou bych začínal, až to přijde do WP, to to tady rovnou můžete zabalit.

  3. ManT (neregistrovaný)

    Myslel jsem ze apple v tomhle zustane stranou ale selfiemanii jez se mi hnusi asi nacnou take, no co je to zdroj penizku byli by hloupi kdyby do toho neskocili take.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *