Domů » Bleskovky » iPhone 6s a 6s Plus pod palcem iFixit: Jak těžké je rozebrat nová jablka? (video)

iPhone 6s a 6s Plus pod palcem iFixit: Jak těžké je rozebrat nová jablka? (video)

Zahraniční server iFixit se pustil do podrobné rozborky nových iPhonů (první dojmy & videopohled). Oba modely mají menší kapacitu baterie, nicméně tento ústupek kompenzuje čipset Apple A9, který je díky pokročilejší architektuře úspornější a zároveň nabídne vyšší výpočetní výkon. Mnoho uživatelů se zpočátku domnívalo, že za vyšší hmotností obou modelů stojí nová slitina hliníku 7000, nicméně skutečným viníkem je displej a speciálně jeho vrstva s tlakovými senzory pro zpracování 3D Touch.

iPhone 6S Plus Teardown Review
Video: Rozebrání iPhone 6s Plus

V kombinaci s vibračním motorkem Taptic Engine se dostaneme na celkovou hmotnost 60 gramů, v praxi se jedná o čtvrtinový nárůst. Po demontáži displeje a pohledu na uspořádání všech součástek je patrná jedna věc. Při vývoji není kladen důraz pouze na vnější design. Estetická stránka věci se týká i samotných vnitřností, kde každá komponenta má své pevné místo a jako celek působí uhlazeným dojmem.

iPhone 6S Teardown Review
Video: Rozebrání iPhone 6s

Podobné řešení není u konkurenčních produktů zvykem. V mnoha případech se výrobci vnitřkem svých zařízení vůbec netrápí a vše poskládají co nejjednodušším způsobem. Zejména u neznámých čínských výrobců se v tomto směru často objevuje nepříliš okázalá známka punku. Kompletní sbírku fotografií s podrobným popisem naleznete na webu iFixit.com.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

7 komentářů

 1. Aááá, vibrační motorek, ten, který UNI popíral.

  • Asi kazdemu to bolo jasne ze to je „len“ vibracny motorcek, len UNImu nie. On od toho cakal nieco specialne a zazracne ala apple.

  • ? Kde? Já jsem jen říkal, že není reakce vibrací zařízení, že Taptic Engine je něco jiného. Ne, že to není založeno na vibračním principu. To se vám kuci něco pomotalo:)

  • lerion (neregistrovaný)

   Uni, co to proboha meles? :D

  • lerion (neregistrovaný): Když tomu nerozumíš, tak to nekomentuj:) Resp. se příp. zeptej poněkud slušněji…

  • lerion (neregistrovaný)

   Dobre Uni, tak ja te zdvorile prosim o vysvetleni toho, co pises nahore.

   V iPhonu je stejny vibracni motorek jako v jinych telefonech. Tys nam to tu nedavno popiral a rikal neco u ultraspesl hyper Taptic turbo super ultra mega Engine. A cokoli, co jsem tam napsal ja, abych ti osvetlil, jak ta technologie funguje, psal jsi, ze kecam.

  • lerion (neregistrovaný): Ne, nikdy jsem o tobě neřekl, že kecáš, nyní ale prvně přiznávám, že kecáš.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).