Domů » Články » iPhone 6s a iPhone 6s Plus oficiálně: Víc než jen mírná evoluce

iPhone 6s a iPhone 6s Plus oficiálně: Víc než jen mírná evoluce

Apple přesně po roce představil nové iPhony. Design obou novinek zůstává stejný, ty nejdůležitější změny se odehrály pod kapotou, kam se nastěhoval výkonnější hardware a displej s technologií 3D Touch. Známe také české ceny.

Přesně 365 dnů čekali všichni fanoušci společnosti Apple na nové iPhony a jako vždy tomu předcházela velká očekávání. Keynote již tradičně odstartoval samotný CEO Tim Cook, který po krátkém úvodu přešel na odhalení novinek.


„eskové“ iPhony budou dostupné ve čtyřech barevných variantách – nově přibyla růžová Rose Gold

Všemu předcházely pochvalné věty na téma Apple Watch, jejich přínosu uživatelům a řeč přišla i na nové řemínky. Pochopitelně se nezapomnělo ani na rekapitulaci všech klíčových funkcí spojených se zdravím a aktivním životním stylem. Opět jsme se dočkali dvou modelů odlišující se úhlopříčkou displeje a podle dřívějších spekulací došlo na odhalení iPadu Pro s 12,9″ displejem (preview), nové generace iPadu mini (preview) a novou Apple TV (preview). Kromě toho dnes Apple vydal finální verze iOS 9, WatchOS 2 a El Capitan. Vyšla také první beta iOS 9.1.

Displej: Lepší interakce aneb sázka na 3D Touch (Force Touch)

Displej je nejzásadnějším prvkem současných smartphonů a Apple jeho možnosti opět posunul na další úroveň díky technologii 3D Touch. Její schopnosti jsou založené obdobném principu, jakým disponují hodinky Apple Watch. Vývojáři z haptické vrstvy vyždímali naprosté maximum, což uživatelům dovolí využívat nové zkratky napříč celým systémem iOS 9.

Vyšší tlak na panel dokáže vyvolat kontextovou nabídku v aplikacích nebo například spustit hlasovou navigaci. Obrázek z galerie odešlete daleko snadněji a především rychleji, než kdykoliv předtím. Zajímavě vypadá práce s poštovním klientem, k jehož ovládání si vystačíte pouze s jedním prstem. 

 

Co se týče úhlopříčky, ta zůstává pro oba modely stejná: iPhone 6s disponuje 4,7″ panelem s rozlišením 750 x 1334 pixelů, větší verze iPhone 6s Plus nabídne 5,5″ displej s rozlišením 1080 x 1920 px (401ppi). Bohužel ani v letošním roce jsme se nedočkali ochranného sklíčka ze syntetického safíru, ale stále zde zůstává Gorilla Glass 4. generace.

Design zůstal stejný. Mírně se zvětšila tlouštka a výrazně vzrostla hmotnost

Z hlediska designu se nekoná žádné překvapení a obě novinky jsou na první pohled totožné s loňskou generací. Opět se jedná o hliníkovou konstrukci série 7000, která má být pevnější a méně náchylná k deformacím. Tělo s typicky zakulacenými hranami má v případě klasické verze rozměry 138,3 x 67,1 x 7,1 milimetru. iPhone 6s Plus má rozměry 158,2 x 77,9 x 7,3 mm. U obou modelů se oproti loňské generaci tloušťka mírně zvětšila, konkrétně o 0,2 mm, což je zanedbatelné. Výrazně ale narostla hmotnost – iPhone 6s má 143 gramů (oproti 129 gramům), iPhone 6s Plus váží dokonce 179 gramů (oproti 172 gramům). 

Apple si stále zachoval svou produktovou politiku a větší inovace si v tomto ohledu schovává pro další iPhone 7, který se objeví až v příštím roce. Ostatně tento krok lze z mnoha hledisek považovat za vskutku promyšlený, jelikož drobné změny nevyžadují markantní úpravy výrobních linek a tím pádem nižší náklady.

Hardware: Výkonnější a konečně se 2 GB RAM

Do útrob letošních novinek se nastěhoval 64bitový čipset Apple A9, u kterého kalifornský výrobce slibuje 70% nárůst výpočetního výkonu. Pozadu pochopitelně nezůstala ani grafická část, která se chlubí o 90 % rychlejším zpracováním grafických výpočtů než jakým disponuje většina současné konkurence.

I když na keynote nezazněla informace o hodnotě operační paměti, díky informacím od zahraničních novinářů, kteří již měli možnost novinky vyzkoušet, můžeme potvrdit, že oba nové iPhony 6s/6s Plus mají 2 GB RAM.

 

Z tiskové konference bylo patrné, že Apple si uvědomuje sílu herního průmyslu, jenž může pro šikovné vývojáře znamenat nezanedbatelný zdroj příjmů. Více než dostatečně dimenzovaný hardware se stane základním kamenem pro zrod nových aplikací, které mohou být daleko propracovanější než kdykoliv předtím. Další novinkou je druhá generace Touch ID snímače, který je dvakrát rychlejší. 

 

Stejná výdrž s menší baterií

Apple se během tiskovky nepochlubil kapacitou baterie u nových iPhonů. Tak nějak bychom očekávali, že bude stejná jako u předchůdců, ale není tomu tak. Zatímco iPhone 6 disponoval 1810mAh akumulátorem, iPhone 6s nabídne nižší kapacitu 1715mAh. Původní iPhone 6 Plus má 2915mAh baterii, u 6s Plus zatím kapacitu neznáme, ale očekáváme, že se bude pohybovat v rozmezí 2700 až 2850 mAh. Akumulátor se zmenšil kvůli tomu, aby bylo místo na Taptic Engine – čip, který se stará o „obsluhu“ 3D (Force) Touch technologie.

Apple však na svých stránkách uvádí shodné hodnoty výdrže jako u loňské generace. Dosaženo by toho mělo být díky novému 64bitovému čipu Apple A9, který má sice vyšší výpočetní i grafický výkon, ale zároveň je ve spojení s iOS 9 energeticky úspornější. Ve výsledku by tedy výdrž „eskových“ modelů měla zůstat zcela shodná jako u předchůdců.

Na základní desce se dále usídlil síťový modul (zřejmě od Qualcommu), jehož devizou je maximální teoretická možnost stahování dat rychlostí 300 Mbps. V praxi samozřejmě bude záležet na možnostech sítě konkrétního operátora, nicméně pro českého uživatele může být alespoň útěchou, že celý čip je mnohem méně energetický náročný.

Fotoaparát: Lepší optika a více megapixelů

Po čtyřech letech se Apple rozhoupal k navýšení počtu megapixelů, které jeho smartphony v poslední době značně znevýhodňovaly při pohledu do srovnávacích tabulek. Ano, megapixely neznamenají všechno, nicméně 8Mpx snímač by v roce 2015 vypadal poněkud archaicky. Jako vždy se lze spolehnout na nadprůměrnou kvalitu snímků. Posun se zároveň odehrál při kompozicích s nižší úrovní přirozeného světla, kde mají nové iPhony excelovat a výrazně převyšovat ostatní konkurenci.

 

Rozlišení hlavního fotoaparátu má v případě obou modelů dvanáct megapixelů a nechybí ani optická stabilizace (pouze pro iPhone 6s Plus) či duální True tone přisvětlovací LED dioda. Jako vždy se má jednat o nejlepší fotoaparát, na který lze ve světě smartphonů narazit. Výsledné snímky mají vynikat úžasnou ostrostí a vysokou mírou detailů.

 

Video je možné nahrávat v maximálním rozlišení 4K, což lze v mobilním světě považovat za nepsaný standard, minimálně v segmentu vlajkových modelů. Čelní Face Time kamerka prošla též evolučním vývojem a nově se pochlubí vyšší kvalitou videohovorů. Čipset Apple A9 disponuje speciálním modulem pro zpracování obrazu, což se má výraně podepsat na zobrazení pořízeného obsahu. Poměrně zajímavou funkcí se jeví Live Photos, která v kombinaci s Touch 3D rozpohybuje statické snímky uložené v galerii.

iPhone 6s & iPhone 6s Plus Hands-on! Is 3D Touch a game-changer?
Videopohled na nové iPhony od Daniela Badera (zdroj)

Dostupnost a cena

Nové iPhony se na trhu objeví 25. září na trzích spadajících do první vlny. Mezi se řadí USA, Kanada, Německo, Velká Británie, Francie, Austrálie, Hong Kong, Singapur a Japonsko. Zájemci budou mít na výběr ze čtyřech barevných variant – bílá, šedá, zlatá a růžová, jejíž existenci predikovaly dřívější úniky. Základ nabídky stále tvoří 16GB varianta, k dispozici bude také verze s kapacitou 64 GB a 128 GB.

 

iPhone 6

iPhone 6 Plus

16 GB

17 990 Kč (dříve 21 190 Kč)

21 190 Kč (dříve 24 390 Kč)

64 GB

21 190 Kč (dříve  24 390 Kč)

24 390 Kč (dříve 27 590 Kč)

128 GB

není v nabídce (dříve 27 590 Kč)

není v nabídce (dříve 30 790 Kč)

Ceny nových modelů by měly být stejné jako ty, za které se u nás doposud prodával iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Je také zajímavé, že z nabídky Applu zcela zmizela 128GB varianta (a to i na Apple.com) a aktuálně je k dispozici jen 16GB a 64GB verze. V nabídce rovněž chybí zlatá barva, ta zůstala jen pro „eskové“ iPhony.

Současná generace jablečných telefonů díky tomu zlevnila, a to docela výrazně. Ještě dnes ráno byste za 16GB iPhone 6 zaplatili 21 190 Kč, nově vás přijde na 17 990 Kč. Více o změnách cen aktuálních modelů i částkách, za které se budou prodávat „eskové“ verze, prozradí naše tabulky.

 

iPhone 6s

iPhone 6s Plus

16 GB

21 190 Kč

24 390 Kč

64 GB

24 390 Kč

27 590 Kč

128 GB

27 590 Kč

30 790 Kč

Nová generace s označením „s“ v názvu by měla být k dispozici i ve 128GB variantě, která vzhledem k podpoře videa ve 4K rozlišení dává smysl. Všechny uvedené ceny jsou s DPH a u modelů 6s a 6s Plus ještě nejsou oficiální. Nicméně očekáváme, že se nijak výrazně měnit nebudou.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

61 komentářů

 1. AKože vázne ?

  „Hey Siri“ , „Live Photos“ – a on s vážnou tvárou vystupy pred ľudí a prezentuje to ako “ entire new technology“ ?

  A ten multitasking ala W8 ani komentovať nebudem.

  • A aby měli co ukázat, tak si zavolali MS přímo.

   No a tužku už jsme taky nělde viděli.

  • Jeětě poznamenám, že příští rok přijdou Univerzílní aplikace a taky to bude s vážnou tváří „naprosto nová technologie“.

  • Jedno sa Applu ohladom tych Live Photos musi nechat. Ze to presadi aj na facebooku. Naco su mi Living Images na Lumii ked si to zobrazim len v tej danej aplikacii a mozno este v Story Teller? Asi na dve veci a nikdy som to nepouzil a ani nikomu neukazoval.

   Treba pochopit to co Apple zjavne pochopil. Ludia sa tym chcu chvalit a chvalia sa tym na socialnych sietach. Este nech to pridaju na Insta a MS moze ist s Living Images do kopru.

  • TOMASSX1:

   Este nech to pridaju na Insta a MS moze ist s Living Images do kopru. – MS to začne podporovať tiež v app 3 strán a bude na tom rovnako …

  • Xwert is: no to hej. Len kedy to bude? Living Images je tu s nami zu nejaky ten piatok. A mam take tusenie ze to ani OneDrive nepodporuje. Uz to tu malo byt davno. Ludom treba dat nejake dovody preco zacat pouzivat tu danu funkciu (a tym padom aj OS/app/mobili).

   V tomto ma apple proste navrch.

  • Vždyť je to obyčejné MP4 video. Co tu řešíte?

 2. Fore (neregistrovaný)

  Přemýšlím kam se schovala ta více než mírná evoluce :D

  • shd (neregistrovaný)

   jj tiez som sa celkom pobavil, ze sa vlastne nic neudialo :D

   Inak ten 3d touch to myslia vazne ako velku inovaciu? ved to mam to iste ako ked vo WP podrzim dlhie prst na ikone :D priapdne v gaelrii na obrazku a vybehne mi kontextova ponuka :D …

   to uz mal aj WP 7x:D gratulujem im k inovacii:D

   inak sa bavim na tych hlaskach ako najlepsi fotak a dalsie bludy pre ovce …

   som zvedavy ked to porovnaju s novym LG, alebo s novymi lumiami kto bude mat najlepsi fotak a kto len obycajny priemer.. a to lumie idu byt riadne onicom..

  • shd : ked podrzis prst dlhsie na ikone mozes tie ikonky presuvat ci uz vo WP alebo IOS – ak zatlacis silnejsie vybehne kontextova ponuka

   alebo – kliknes na mail – tak sa ti otvori a ked chces ist naspat tak musis stlacit back ci uz WP alebo iOS (resp swipe)

   ked zatlacis silnejsie tak sa zoomne a ked uvolnis prst vratis sa spat na maily… takze mozes rychlo preletiet 10-20 mailov bez klikania na späť

   atď atd

   cize ako prave tlacitko na myske… mozes drzat dlhsie aj lave tlacitko aj prave… na touchpadoch sa pouziva ze s dvomi prstami kliknes a mas to ako prave tlacitko ale kedze toto je priamo aj ovladacia plocha museli to urobit na jeden prst

   ja si myslim ze fajn – zaujimave ale je ze polovica kontextovych a inych moznosti bude vlastne nefunkcna na ip6

  • Imperator: no vies, tu uz nevadi ze iP6 nedostane plny knedlik z iOS9. Skoda ze pri konkurencii to vadi.

  • alibaba (neregistrovaný)

   imperator: problémom mozno bude rozlisovanie, ci som stlacil slabo alebo silno. Skor mali DTouch dat do tabletu, tam by sa vyuzilo viac pri kresleni stylusom

  • Alibaba: pre Stylus to je zbytocne. Stylus ma v sebe senzor tlaku. Ten 3DTouch rozoznava len 2 urovne tlaku.

 3. Kamarádi, co k tomu dodat …. prostě SUPER.

  Je vidět že Apple není nějaké 2% podsvinče jako telefony od MS.

  • co k tomu dodat? je mi tě líto, že musíš v každém komentu oslovovat svoje imaginární kamarády, přitom uvnitř víš, že seš všem u prdele :(

  • No pozeral som sa na tie iPhone a nič super som nevidel.

   Každopádne Applu zato zase obtrhajú ruky nechápem prečo nedali vyššie ceny zarobili by viac … nevadí

  • Zeta : +1

   Inak konferencia fajn a pekna – psychiatricky lubiczechov vyplod s kamaradmi tu bude konstatne nejaky cas a potom zmizne

  • Lubiczech, myslel som si trochu pred tým, že ti MS leži v žaludku, ale teraz si to len potvrdil

  • Kamarádi,

   „ZETA“ – myslím že by jsi měl psát jen k tématu

   „L0LZ“ – naopak, jsem spokojený uživatel mnoha produktů od MS

 4. „nicméně 8Mpx snímač by v roce 2015 vypadal poněkud arachaicky.“ Vidím, že řádil nějaký šotek, jděte ho sejmout. ;)

 5. Tak 3D Touch = pravý klik myši. Podle mě to je super inovace.

  Jen bych se bál ceny displeje, výměna bude asi pořádně mastná :)

 6. Tak nevím, já bych ten nadpis spíš viděl „Míň než jen mírná evoluce“ ne?

 7. Ten 200g macek čo ? :D

 8. Kde jste vzali rozlišení displeje? O tom zatím nepadlo ani slovo, stejně tak o RAM a baterii.

  • [odkaz]

   6S Plus: 1920-by-1080-pixel resolution at 401 ppi

   6S: 1334-by-750-pixel resolution at 326 ppi

   A9 = 2GB RAM

 9. Zájemci budou mít na výběr ze třech barevných variant – bílá, šedá, zlatá a růžová. :-)

 10. Sklo je nové.. Takze tak.. A rozlisenie displeja nebolo zverejnene, tusim iba dohoda.. to iste RAM..

  ci padlo cosi este po Keynote?

 11. Kldině si mne ukamenujte, nazvete iovcí, ale ….Super. Už se těším. Fakt je ten, že Apple to má parádně odladěný, z toho co dělá dokáže dostat maximum. Sačí se jen mrknout jak jejich dvou jádro a 1GB RAMky maká rychle plynule. Mohu potvrdit používám souběžně SGS6 i iPh6. Dokonce se snažím používat jako hlavní tel.SGS6, ale na iPh 6 udělám to samé rychleji, intuitivněji a chod bude plynulejší. Design veškerého prostředí i aplikace mi přijdou dotažejší. I těch jejich 8 mgpx dokáže udělat fotky srovnatelé se špičkou od Samsungu. Jediné co mu chybí bylo pár pixelů navíc. Teď bude foťák TOP, věřím.

  • iOvce :D Zatím se mi 6S taky zamlouvá a pokud tam dají opravdu 2GB RAM, tak není, co řešit a koncem měsíce si pro něj skočím do obchodu. Proměna z wpOvce na iOvci bude rychlá. Jen si vzpomenout na svoje historické Apple ID. :/

  • johny (neregistrovaný)

   Už rok mam 6. 6S není moc velký posun, ale asi vyměním, abych zůstal up to date. Hlavně jsem zvědav jak bude vypadat nahrávání video na 6S. Tam furt vidím prostor ke zlepšení (i tak se s tim v současnosti může jen těžko jiný mobil srovnávat). Co mi trochu mrzí je ta optická stabilizace, ale počítám, že to plánují na 7 s novým modulem. 2GB ram super, ale v současnosti není na co to v tom systému využívat.

   Co se MPX týče, úplně vodvařenej z toho nejsem. Doufam že pujde nastavit snímání jen na 8MPX, protože 12 je fakt palba na velikost dat. U některých fotek to smysl má, ale na běžní focení v hospodě, na párty atd. je to imho nesmysl.

  • @Johny: jak bude vypadat nahravani videa na 6s? Uplne stejne jak z kazdeho jineho iPhonu..bude na vysku :P

   [odkaz]

   (cest vyjimkam) :)

  • skoda toho IOS inak niet co vytknut – zaujimavo ale narastla hmotnost zo 176 na 192 – u pluska a z 129 na 143 (co je uplne v pohode)

   ako nic strasne aspon budu moct u 7micky zase odlhacit :)

  • Jasne, že narostla hmotnost, vzdyt se slibilo, ze konstrukce bude zpevnena, aby nedoslo opet k ohybani.U předchozích mela ta mydlova vanicka pomalu tenkost alobalu.

  • Hektor (neregistrovaný)

   HTCJirka: kdybys nekecal hovna. Mam iPhone 6 rok stejně jako miliony lidí a stejně jako milionům lidí se mi nijak neohnul. Kdyby to bylo jak říkáš, ohne se všem. Krom toho všichni si tu pamatujou na tvoje trapný výstřelky jak si tu hrál jak už si to měl rozebraný a jak si viděl všechny střeva a pak se ukázalo, že si nikdy iPhone 6 nedržel ani v ruce a to ještě půl roku po jeho představení. Takže bejt tebou držim pysk a šoupu bačkůrky, ty místní šašku ;-)

  • Mel jsem ho v ruce a dil jakbysmet nescetnekrat, protože opravuji vsemozne znacky, vcetne 6tky.Nic se tedy neukazalo, takze jen tvůj vymysl a mozna i prani ci zavist nebo posetilost nekterych :-D

   Predchozi konstrukce byla opravdu velmi podcenena, tenka a tim padem mekka.Zde se potvrdilo, zpevnenim/vyssi vahou, ze to bylo potreba napravit.

  • Kamarádi,

   po manželce jsem „zdědil“ iPhone 5S – parádní stroj, super konstrukce, super rychlost a hlavně na iOS jsou všechny aplikace které potřebuji/požaduji , což se o WP říct nedá. Takže prozatím spokojenost.

   A hlavně furt nepíše „Obnovuji“ nebo neukazuje 5 běhajících teček.

   Teď má manželka iPhone 6 plus – no nádhera.

  • skoda ze lumia 830 za 200eur v tebe zanechala psychicku poruchu nasledkom ktorej si si vytvoril imaginarnych kamaratov niekde na internete a mas potrebu pisat do kazdeho vlakna v suvise s MS alebo WP… inak 6 plus na zaciatku stal cca od 800eur vyssie a ides to porovnavat s lumiou 830… rovnako ip5s aj v dnesnej dobe t.j. 2 roky od vydania je 2,5x drahsi ako 830tka…

   inak obnovuji si si vymyslel rovnako ako tvojich imaginarnych kamaratov… sem tam sa to stane ale nie casto… co je v ramci celkovych 200e v uplnej pohode… pokial si psychicky v poriadku

  • Nekamaráde, to mas blbe, ja mam také telefon na který mam všechny aplikace a tecky me zadne při spousteni aplikaci ci jakekoliv cinnosti nebehaji.Takze spokojenost uplne maximalni.iPhone 6/6S by me dosti omezoval.

  • Kamarádi moji …..

  • Hektor (neregistrovaný)

   Několikrát! dokonce si tu tvrdil že středové tlačítko u iphonu je potvrzovací :D s že opravuješ telefony? No jasně… to si umim živě představit… Horní Dolní HTC Jirka, servis mobilů. Dej link, ať se zasmějem ty troubo.

  • +1 Dobře TY

  • Pepa (neregistrovaný)

   No, mám iP 6 už asi půl roku, a kdo říká, že 1GB RAM iOS stačí, tak ho asi nikdy nepoužíval. Apple fandím, ale kdo se tu ohání výbornou optimalizací s dvoujádrem je jen zaslepenej…

  • To ohybani je uz trapny. Mel jsem nekolik 6 i 6 plusek. Nosil v tesnych dzinach. Nikdy sebemensi znamka ohybani. To same vsichni v okoli, co jej maji. Je logicke, ze bude malinko silnejsi a tezsi, kdyz se tam musi dostat i 3D touch technologie.

  • Cituji :

   Silnější slitina: Aby nové iPhony nepotkala stejná aféra, vyvinul používá Apple mnohem pevnější hliník než u iPhonů 6.

   To je realita a telo je silnejsi, ze srandy nebo kvuli 3D touch technologii urcite ne.

  • ch3 (neregistrovaný)

   udali to proto aby hlavne zavreli hubu te naproste minorite hulakajicich na netu :)

  • nevercoast (neregistrovaný)

   HTCJIRKA: Zrovna zpevneni konstrukce nema nic docineni s vyssi vahou. Ciste sasi 6ky vazi 27 g, u 6s to je 25 g [odkaz]

  • No vida, pak Apple i weby lzou, protože vyssi vahu obhahuji zpevnenim konstrukce.Takze klasika Apple, mlzic jako blazen a jako vždy.To je dobře vedet jaky je Apple podrazak.Diky za video.

  • nevercoast (neregistrovaný)

   Ja to sice zase nejak nezeru, tak jsem mozna neco prehledl, ale Apple obhajuje vahu zpevnenim konstrukce? Nevsiml jsem si, ze by se k tomu nekde vubec vyjadrovali. Pouze rekli, ze pouzili slitinu 7000, ale ze by tim obhajovali vahu? Vaha bude mit spise neco spolecneho s novym displejem pro 3D Touch, silnejsim sklem, mozna novym haptic engine atd. No a media… tam zkratka mohou kecat, protoze se cosi domnivaji, pricemz ona ta slitina je pevnejsi sama o sobe, na vahu to nutne nemusi mit vliv.

  • Lhani a podrazactvi je ti vlastni v tom mas pravdu htcj

 12. Michal (neregistrovaný)

  Poslední iPhone jsem měl 4s. Super odladěné zařízení, ale dokud si nebudu moct stáhnout např. z ulož.to film na pozadí přímo do mobilu, tak budu muset zůstat u androidu (Samsungu ;() Přitom když jsem kupoval rodičům k Vánocům jejich první tablet, tak byl Ipad jasná volba..

  • Jan (neregistrovaný)

   Vyberat si telofon podla toho ako sa na nom kradne nie je idealne a rozhodne by som absenciu tejto moznosti nedaval do minusov. V kazdom pripade, na iPad je dostupna aplikacia, tusim sa vola Total Downloader a ta to umoznuje. Pravdepodovne bude aj pre iPhone a pravdepodobne ich bude viac.

  • Hektor (neregistrovaný)

   Myslím, že michal měl obecně spíš na myslim problém stahování na pozadí. Jde o to, že když minimalizuješ na iPhonu aplikaci, telefon ji uvede po čase do spánku a to v případě downloadingu který trvá déle než asi 10 minut znamená jeho přerušení. Takže nemůžeš stahovat a mezitím si odskočit na mobilu na hoďku třeba zahrát Cut the rope, protože během hraní se ti stahování vypne.

   Pro mě osobně to také není důvod, proč si iPhone nekoupit, ale každý máme jiné potřeby. Mě zas nevyhovuje Android kvůli času, který musím objetovat jeho údržbě. Pro někoho je zas tohle banalita. A někdo má rád windows phone protože… teď zrovna mi nic nenapadá, ale určitě k tomu má taky důvody.

  • xwertis (neregistrovaný)

   Pretože MS používa rovnaký koncept ako Apple a to je vlastný HW + vlastný OS čiže prakticky nulová šanca aby niečo nefungovalo a ak by sa aj vyskytol nejaký SW problém rýchly update to vyrieši v kradšom čase ako napr na tom Androide. Taktiež plynulejší chod Wp orpoti Androidu aj po dlhom čase používania za rovnakú cenu a s lepšou podporou atď je toho viac no… Sám nepoužívam Wp ale premýšľam že by som do toho išiel akurát ponuka telefónov je oproti Androidu malá resp vždy niektorému niečo chýba. Nuž uvidíme s čím sa MS vytasí.

  • Hektor (neregistrovaný)

   rychly update na WP? tak to teda slyšim prvně.

  • No vidíš jaké máš mezery a předsudky o WP.

   Všechno je jednou prvně :-)

  • jiri (neregistrovaný)

   Zejmena W10M boura predsudky o pomalem updatu:) Jak dlouho o nem slysime ?

 13. iOS neznám, nepoužíval jsem ho a nechystém se ho používat, ale design v té černé, nebo šedivé je perfektní. To je telefon co se mi opravdu také moc líbí. Změny HW a SW mě nezajímají, nejsem kupec, ale krabička je to podle mého názor velmi hezká … :-)

 14. Vodeodolnosť ništ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).