Domů » Bleskovky » iPhone 2G v testu odolnosti: Jak obstojí 10 let starý kus hardwaru?

iPhone 2G v testu odolnosti: Jak obstojí 10 let starý kus hardwaru?

Testy konstrukce nových telefonů, především vlajkových lodí, které můžeme najít na YouTubovém kanálu JerryRigEverything jsou, již jakýmsi standardem. Nevybíravým zacházením již prošly ty nejlepší Samsungy, HTC, LG a spousty dalších telefonů. Ani iPhony se testům nevyhnou, Jerry však nyní přináší jednu raritu.

iPhone 2G, neboli první telefon s nakousnutým jablkem, byl před 10 lety velkou revolucí. Jak se liší konstrukční zpracování tohoto modelu od těch nejaktuálnějších? Nutno podotknout, že některé věci nejdou tak úplně srovnat – první iPhone nedisponoval čtečkou otisků prstů, selfie kamerkou a dokonce neměl ani blesk u fotoaparátu.

Jak ukázal test, displej telefonu, chráněný sklem Gorilla Glass 1. generace, je možné poškrábat předmětem o tvrdosti 4. Dnešní displeje se škrábou zpravidla okolo tvrdosti 6, pokrok zde tedy je. Černá část zadního krytu je plastová a ukrývá antény, není tedy divu, že se snadno poškrábe. Překvapivě, krycí sklíčko fotoaparátu bylo také plastové a škrábance příliš neodpuzovalo.

Original iPhone Durability Test! - Scratch and Bend Tested

Stříbrný rámeček okolo displeje byl naopak odolnější, než hliníková záda. Při zkoušce ohněm pak pixely na displeji, s rozlišením dnes již srandovních 320 x 480 bodů, zčernaly po 20 vteřinách, nejspíše díky silnějšímu krycímu sklíčku. Po několika vteřinách se pak funkcionalita vrátila k normálu. V testu ohebnosti se přes centimetr „tlustý“ telefon ani nehnul, zde tedy prošel bez zaváhání.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

6 komentářů

 1. Mimo iPhone.

  Nový design LG V30 [odkaz]

 2. Keď prišiel iphone tak to bola revolucia, ale ten telefon sam o sebe bol uplny šrot.
  Iba 2g sieť, 2mpix kamera bez autofokusu a bez blesku, absencia prednej kamery (ktoru pridali až v 2009), a absencia GPS.. Veci ktore konkurencia mala uplne vpohode. Napr N95 bola daleko namakanejšia. Až iPhone 4 v 2010 začal mať prvy krat zmysel.

   • jojo ale používať N95 či čokolvek dotykové od nokie bol des a hrúza
    preto je NOKIA tam kde je , v pi.i
    bol som zarytý NOKIAr do roku 2008 až kým som si nekúpil v januari iPhone 2G
    aj ked mala NOKIA foták a funkcie a všetko čo tu opisuješ lepšie , bol to nehorázny šrot a haraburda ,ovladanie nemožné, sekanie 100%

   • Nevymyšlaj si. Vieš vôbec aký telefón je N95 ?
    Za 1, N95 nebola dotyková, mala S60v3, a použivanie bolo perfektné. Bol to jeden z najlepších a najúspešnejších telefónov od Nokie

    To čo mysliš ty je asi N97, alebo iny hnoj s S60/5th, čo aj hnoj bol, čo sa aj sekalo a nič to nevedelo. To bol začiatok konca celej Nokie.

 3. Vím, že se tomu pro usnadnění v běžné komunikaci říká iPhone 2G, ale musim podotknout, že žádný iPhone 2G neexistuje. Byl to prostě iPhone (ostatně tak je to i v náhledu videa v článku). Od průvodce světem chytrých zařízení (už déle než 10 let) to není moc pěkné.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).