iPhone 2G v testu odolnosti: Jak obstojí 10 let starý kus hardwaru?

Testy konstrukce nových telefonů, především vlajkových lodí, které můžeme najít na YouTubovém kanálu JerryRigEverything jsou, již jakýmsi standardem. Nevybíravým zacházením již prošly ty nejlepší Samsungy, HTC, LG a spousty dalších telefonů. Ani iPhony se testům nevyhnou, Jerry však nyní přináší jednu raritu.

iPhone 2G, neboli první telefon s nakousnutým jablkem, byl před 10 lety velkou revolucí. Jak se liší konstrukční zpracování tohoto modelu od těch nejaktuálnějších? Nutno podotknout, že některé věci nejdou tak úplně srovnat – první iPhone nedisponoval čtečkou otisků prstů, selfie kamerkou a dokonce neměl ani blesk u fotoaparátu.

Jak ukázal test, displej telefonu, chráněný sklem Gorilla Glass 1. generace, je možné poškrábat předmětem o tvrdosti 4. Dnešní displeje se škrábou zpravidla okolo tvrdosti 6, pokrok zde tedy je. Černá část zadního krytu je plastová a ukrývá antény, není tedy divu, že se snadno poškrábe. Překvapivě, krycí sklíčko fotoaparátu bylo také plastové a škrábance příliš neodpuzovalo.

Stříbrný rámeček okolo displeje byl naopak odolnější, než hliníková záda. Při zkoušce ohněm pak pixely na displeji, s rozlišením dnes již srandovních 320 x 480 bodů, zčernaly po 20 vteřinách, nejspíše díky silnějšímu krycímu sklíčku. Po několika vteřinách se pak funkcionalita vrátila k normálu. V testu ohebnosti se přes centimetr „tlustý“ telefon ani nehnul, zde tedy prošel bez zaváhání.

Autor článku
David Preiss

Kapitoly článku