iPhone 14 Pro dostane zbrusu nové fotoaparáty. Vylepšen bude nejen hlavní, ale i širokoúhlý

iphone 14 leak vyrez double jon prosser ian zelbo

Už jen dny nás dělí od představení nových iPhonů a na veřejnost se s předstihem dostává čím dál víc informací. Je už prakticky jisté, že Apple letos výrazněji rozevře nůžky mezi základními modely a variantami Pro – dražší iPhony letos údajně dostanou nový design s výřezem, který podstatně méně zasahuje do zobrazovaného obsahu, dále výkonnější čipsety a v neposlední řadě nové fotoaparáty. Dosud jsme si mysleli, že velkou změnu podstoupí pouze ten hlavní, ale podle nejnovějších informací Ming-Chi Kua se můžeme rovněž těšit na vylepšení širokoúhlé kamery.

Podle jmenovaného insidera Apple u modelů iPhone 14 Pro a 14 Pro Max postaví širokoúhlý fotoaparát na větším čipu s pixely o fyzické velikosti 1,4 mikronu – u loňských iPhonů to byl „pouze“ 1 mikron. Větší plocha znamená možnost zachytit větší množství světla, což se projevuje v menší míře šumu na snímcích pořízených za zhoršeného osvětlení. Apple bude pro sestavení nového „šíra“ používat komponenty od společností Sony, Minebea, VCM, Lagran a LG Innotek, přičemž cena těchto dílů má oproti loňsku narůst o 70 procent.

iphone 14 pro fialovy unbox therapy

Opačnou cestou se Apple vydá u hlavního fotoaparátu, kde by mělo letos dojít k nárůstu rozlišení z původních 12 na 48 megapixelů. Nedá se předpokládat, že fyzická velikost celého senzoru 4× narostla, takže očekáváme, že v jeho případě budou paradoxně jednotlivé pixely výrazně menší. Apple nicméně bude stejně jako konkurence využívat technologii slučování informací ze 4 sousedních pixelů do jednoho, takže ve výsledku bude i nadále pořizovat 12Mpx snímky, avšak s větším množstvím detailů. Mezi nové schopnosti hlavního fotoaparátu má rovněž patřit natáčení videa v rozlišení 8K.iphone 13 pro clanekNepřehlédněte

Recenze iPhone 13 Pro (Max): inovací je více, než si myslíte

Nové iPhony si za fyzické účasti novinářů odbydou premiéru nadcházející středu 7. září, keynote bude zahájena v 19:00 našeho času. Kromě nových telefonů si současně ve Steve Jobs Theatre nejspíš odbyde premiéru i osvěžená řada Apple Watch obsahující speciální outdoorovou variantu s větší odolností, delší výdrží a podporou satelitní komunikace.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku