iPhone 13 se ve Francii nesmí prodávat bez sluchátek. Apple opět přišel s originálním trikem

iphone 13 pro max 11

Před nedávnou dobou přestal Apple v rámci „ekologie“ do balení iPhonů přibalovat jak nabíjecí adaptéry, tak populární sluchátka EarPods. Zatímco ve všech zemích tento krok museli chtě nechtě s nevolí přijmout, ve Francii si s tím tamní zákazníci nemusejí lámat hlavu. Podle francouzských zákonů totiž Apple musí ke svému iPhonu přibalovat sluchátka, ať se mu to líbí, či nikoli.

Francie má totiž obavy z dopadů rádiového záření na lidské tělo, proto po výrobcích chytrých telefonů požaduje, aby uživatelům poskytli alternativu v podobě sluchátek s handsfree. Cílem je především chránit děti ve věku 14 let a mladší, které jsou podle Francie nejnáchylnější skupinou.

iphone 13 package earphones
Ve Francii musí Apple umístit iPhone 13 do vetší krabičky, ve které se nacházejí i sluchátka

S nutností přibalovat sluchátka se Apple setkal i v loňském roce a této povinnosti se nevyhnul ani letos. Měnit prodejní balení jen kvůli jednomu státu je nicméně zbytečná a drahá komplikace, proto gigant z Cupertina vyřešil celou situaci šalamounsky: klasické prodejní balení iPhonu 13 (mini) a iPhonu 13 Pro (Max) umístil do větší krabičky, ve které naleznete sluchátka.

Apple se musí podřídit francouzským zákonům

Ačkoli se můžeme pozastavit nad tím, že v tomto případě dostává ekologie pořádně na frak, zákon je zkrátka zákon a ani Apple si nemůže vybírat, kterou legislativu chce, či nechce dodržovat.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku