Domů » Bleskovky » iPhone 13 se ve Francii nesmí prodávat bez sluchátek. Apple opět přišel s originálním trikem

iPhone 13 se ve Francii nesmí prodávat bez sluchátek. Apple opět přišel s originálním trikem

Před nedávnou dobou přestal Apple v rámci „ekologie“ do balení iPhonů přibalovat jak nabíjecí adaptéry, tak populární sluchátka EarPods. Zatímco ve všech zemích tento krok museli chtě nechtě s nevolí přijmout, ve Francii si s tím tamní zákazníci nemusejí lámat hlavu. Podle francouzských zákonů totiž Apple musí ke svému iPhonu přibalovat sluchátka, ať se mu to líbí, či nikoli.

iphone 13 pro max 11
Balení iPhonu 13 neobsahuje ani adaptér, ani sluchátka

Francie má totiž obavy z dopadů rádiového záření na lidské tělo, proto po výrobcích chytrých telefonů požaduje, aby uživatelům poskytli alternativu v podobě sluchátek s handsfree. Cílem je především chránit děti ve věku 14 let a mladší, které jsou podle Francie nejnáchylnější skupinou.

iphone 13 package earphones
Ve Francii musí Apple umístit iPhone 13 do vetší krabičky, ve které se nacházejí i sluchátka

S nutností přibalovat sluchátka se Apple setkal i v loňském roce a této povinnosti se nevyhnul ani letos. Měnit prodejní balení jen kvůli jednomu státu je nicméně zbytečná a drahá komplikace, proto gigant z Cupertina vyřešil celou situaci šalamounsky: klasické prodejní balení iPhonu 13 (mini) a iPhonu 13 Pro (Max) umístil do větší krabičky, ve které naleznete sluchátka.

Apple se musí podřídit francouzským zákonům

Ačkoli se můžeme pozastavit nad tím, že v tomto případě dostává ekologie pořádně na frak, zákon je zkrátka zákon a ani Apple si nemůže vybírat, kterou legislativu chce, či nechce dodržovat.

Dominik Vlasák

17 komentářů

 1. Rick Mečoheň

  Socialismus na věčné časy a nikdy jinak!

 2. A co takhle Francouzům navrch ještě do krabičky přibalit samolepku s ponorkou?

  • Aspoň Francie s Apple pekne vyjebala… ke každému mobilu tyhle věci patří… adaptér a sluchatka. Ke každému mobilu tyhle příslušenství je, jen apple protože je to Apple se rozhodlo vydělávat ještě miliony na příslušenství.. za chvíli budou prodávat jen krabičku.

 3. Ja že to obišli nejako tak, že tam pribalili kupón na kúpu v určitej hodnote alebo s QR kódom a už by stačilo len prejsť na stránku a objednať (napr. z ich eshopu)…
  Btw. ale potom tie FR kúsky musia byť drahšie od ostatných z iných krajín, nie?

  • Mám ověřeno že se telefony které jdou na český trh běžné přebalují. Před dvěma lety jsem si kupoval MT z Německa a měl jsem v balení krom adaptéru a kabelu také sluchátka, průhledný ohebný kryt na zadní stěnu, sklo na přední stranu a dokonce kožené poutko. Když si pak stejný telefon koupil v Alze kamarád měl tam jen adaptér a kabel. Takže jsem po tom šel a povedlo se mi dopsat se přímo na výrobce. Bylo mi řečeno že od výrobce jdou do celé Evropy stejné balení ale některé země (rozuměj Česko) si na vlastní žádost vyjednalo přebalení aby neobsahovali příslušenství které pak prodávají samostatně. A pravda ihned po tom co Alza ten telefon začala prodávat (o 1200 Kč více než v Německu) začala prodávat za 500Kc i ten stejný obal co jsem měl v balení a poutko za 250 Kč.

 4. Jako fakt? Co je na tom originálního? Se už konečně vzpamatujte s těmi nadpisy, to co předvádíte sahá až na dno samotné žurnalistiky. Čekám už jen nadpisy typu, „nebudete věřit, co se stane když,…“

 5. Co to je za článek?
  „Měnit prodejní balení jen kvůli jednomu státu je nicméně zbytečná a drahá komplikace, proto gigant z Cupertina vyřešil celou situaci šalamounsky: změnil klasické prodejní balení“

  Poslední dobou se až moc živě začínáte podobat Živě.

  • Takze jsme se dozvedeli ze ve Francii to bali do vetsich krabicek.
   Bravoooo….informace hodna „novinare“

  • Dle počtu příspěvků je to očividně strašně zajímavá informace, to se o novinkách z android prostředí říct nedá, tam bývá pusto :-)

 6. Tak hlavně, aby byla v balení samolepka. Co by si majitelé ajfounů počali, kdyby si vzadu na auto nemohli nalepit jablíčko hned vedle sdělení, že v autíčku se veze Filípek a Anička?

 7. A co ekologie, kterou se Apple tak rad ohani? Neni hodne neekologicke balit iphone do dvou krabicek? Neni lepsi vydat specialni baleni jenom v jedine krabicce pro Francii? Ofce cenu neresi, tak klidne by si mohli navysit cenu i za ‚slozity vyvoj‘ krabicky

  • Nějaký komplex? Jinak si nedovedu přestavit co se ti musí honit hlavou, když píšeš takové nesmyslnosti.

 8. „Francie má totiž obavy z dopadů rádiového záření na lidské tělo, proto po výrobcích chytrých telefonů požaduje, aby uživatelům poskytli alternativu v podobě sluchátek s handsfree. “ Tak teď už chápu, proč tam balí bezdrátová sluchátka. Je to kvůli ochraně před rádiovým zářením :)

 9. Ekologie rozhodně nedostává na frak tím že Francouzi dostanou sluchátka. Jen Apple vydělá o pár peněz méně. Osobně nemám rád různé regulace a nařízení, ale v tomto případě má země galského kohouta mé plné sympatie.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).