Domů » Bleskovky » iPhone 13 Pro v benchmarku rozdrtil svého předchůdce. Kolik má RAM?

iPhone 13 Pro v benchmarku rozdrtil svého předchůdce. Kolik má RAM?

Apple v tomto týdnu představil nové iPhony, které přicházejí s několika evolučními, avšak příjemnými vylepšeními. Posun kupředu zaznamenaly displeje, fotoaparáty a v neposlední řadě také čipset. Na rozdíl od minulých let Apple na tiskové konferenci nesrovnával výkon nové řady s minulými generacemi, ale s blíže nespecifikovanou konkurencí, což naznačovalo, že mezigenerační skok nemusí být nijak velký. První benchmark ale ukazuje opak.

iphone 13 pro

iPhone 13 Pro v benchmarku ukázal loňskému modelu záda

Benchmark GeekBench zachytil test grafické jednotky iPhonu 13 Pro, přičemž výsledkem je obdivuhodné skóre 14 216 bodů. Loňský iPhone 12 Pro přitom ve stejném grafickém testu získal „pouze“ 9 123 bodů, novinka je tedy v tomto ohledu o 55 procent výkonnější.

iphone benchmark

Apple si na tiskové konferenci zjevně nevymýšlel, když sebevědomě prohlašoval, že nové iPhony jsou nejvýkonnějšími smartphony na světě. A s nimi i nový tablet iPad mini, v jehož útrobách tiká ten samý čipset.

a15 chip iphone 13

O malinko hůře na tom pravděpodobně budou základní iPhone 13 a 13 mini, které sice rovněž pohání Apple A15 Bionic, avšak s ořezanou grafickou jednotkou; namísto pěti výpočetních jader mají pouze čtyři. Do toho mají menší množství operační paměti; zatímco modely Pro disponují 6 GB RAM, základní iPhony mají 4 GB. Na jejich benchmarky si ale budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. ty procenta si zkuste přepočítat ještě jednou

 2. Na mac rumors uvadej podle benchmarku 10-14 % narust :D a vy tu jedete tyhle bomby :D

  • Jakub Karásek

   Dobrý den, tento článek se věnuje pouze grafickému výkonu.

  • On the graphics side, a Metal result for the iPhone 13 (designated iPhone14,5) reveals a score of 10608 for the A15 Bionic in that device, roughly 15% higher than the score for the A14 Bionic in the iPhone 12.

  • Petře, iPhone 13 Pro má 5 GPU cores, zatímco základní 13 má 4. Proto ten rozdíl – score 14216 patří 13 Pro, zatímco 10608 základnímu iPhone 13. Nemáš zač.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).