iPhone 13 Pro v benchmarku rozdrtil svého předchůdce. Kolik má RAM?

iphone 13 pro

Apple v tomto týdnu představil nové iPhony, které přicházejí s několika evolučními, avšak příjemnými vylepšeními. Posun kupředu zaznamenaly displeje, fotoaparáty a v neposlední řadě také čipset. Na rozdíl od minulých let Apple na tiskové konferenci nesrovnával výkon nové řady s minulými generacemi, ale s blíže nespecifikovanou konkurencí, což naznačovalo, že mezigenerační skok nemusí být nijak velký. První benchmark ale ukazuje opak.

iPhone 13 Pro v benchmarku ukázal loňskému modelu záda

Benchmark GeekBench zachytil test grafické jednotky iPhonu 13 Pro, přičemž výsledkem je obdivuhodné skóre 14 216 bodů. Loňský iPhone 12 Pro přitom ve stejném grafickém testu získal „pouze“ 9 123 bodů, novinka je tedy v tomto ohledu o 55 procent výkonnější.

iphone benchmark

Apple si na tiskové konferenci zjevně nevymýšlel, když sebevědomě prohlašoval, že nové iPhony jsou nejvýkonnějšími smartphony na světě. A s nimi i nový tablet iPad mini, v jehož útrobách tiká ten samý čipset.

a15 chip iphone 13

O malinko hůře na tom pravděpodobně budou základní iPhone 13 a 13 mini, které sice rovněž pohání Apple A15 Bionic, avšak s ořezanou grafickou jednotkou; namísto pěti výpočetních jader mají pouze čtyři. Do toho mají menší množství operační paměti; zatímco modely Pro disponují 6 GB RAM, základní iPhony mají 4 GB. Na jejich benchmarky si ale budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku