Domů » Bleskovky » iPhone 12 Pro: po třech letech nás čeká menší designová revoluce

iPhone 12 Pro: po třech letech nás čeká menší designová revoluce

iPhone X z roku 2017 měl být ukázkou, jak mají jablečné telefony vypadat v následující dekádě, přičemž dosud to platilo takřka stoprocentně; nástupnické modely iPhone Xs a 11 Pro drží naprosto stejnou designovou linii, zvenčí se změnila pouze sestava fotoaparátů na zadní straně. Letošní iPhone 12 Pro však podle nejnovějších informací serveru Bloomberg způsobí malou revoluci.

iPhone 12 Pro: rovné boky a menší výřez v displeji

Podle redaktora Marka Gurmana se prý Apple nechá inspirovat současnými tablety iPad Pro, zejména v oblasti boků, které mají být přísně rovné. Apple se tak vrátí k designu, který používal před lety u modelových řad iPhone 4 a 5; ty jsou dodnes mnohými považovány za nejkrásnější jablečné telefony v historii.

iphone se
iPhone SE (zdroj obrázku: Apple)

Sjednocení s iPady Pro má částečně proběhnout i v oblasti fotoaparátů, které budou minimálně u vrcholových modelů iPhone 12 a 12 Pro obohaceny o LiDAR. Ten má doprovázet trojici kamer, zatímco levnější iPhone 12 bude mít fotoaparáty pouze dva. Ke zpracování dat (nejen) z rozšířené reality budou sloužit výkonnější čipsety.

ipad pro 2020 5
Nový iPad Pro, zdroj: Apple

Apple také lehce promění kamerový systém na přední straně, údajně má dojít k redukci nebo úplné eliminaci výřezu pro TrueDepth kamerku s technologií Face ID.

Dočkáme se i nabíječky AirPower?

Kromě nových iPhonů má Apple na podzim přijít s lokalizačním přívěškem AirTag (pokud nebude představen dříve) a také s novou generací chytrého reproduktoru HomePod. Informátor Jon Prosser dokonce spekuluje o možném znovupředstavení bezdrátové nabíječky AirPower, ovšem dávku naděje tlumí tvrzením, že Apple pro tento produkt zvolí až směšně vysokou cenu 250 USD, tedy v přepočtu asi 6 200 korun bez DPH).

AirPower by měla oproti konvenčním bezdrátovým nabíječkám obsahovat výrazně větší množství cívek a také výkonný čipset Apple A11 pro tepelnou správu. Nutno však brát v potaz, že Apple znovuzrození své bezdrátové nabíječky oficiálně nepotvrdil a tak se zatím pohybujeme pouze v rovině spekulací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments