Domů » Bleskovky » iPhone 12 jde do masové výroby. Prodávat se začne až na konci října

iPhone 12 jde do masové výroby. Prodávat se začne až na konci října

Letošní iPhony dorazí kvůli pandemii COVID-19 na trh později než v minulých letech, stejně tak bude opožděná i jejich premiéra. Apple sice plánuje na příští týden tradiční zářijovou tiskovku, ovšem na ní budou dle dostupných informací představeny pouze nové hodinky a nový tablet. A kdy dorazí nové iPhony?

Letošní iPhony se údajně začnou prodávat na konci října

Informátor @evleaks se dostal k propagačnímu emailu, který má být určen mobilním operátorům. Podle emailu mají předobjednávky nového iPhone 12 skončit 20. října o půlnoci, což je krajně neobvyklé – Apple tradičně zahajuje předobjednávky v pátek a ukončuje je ve čtvrtek o půlnoci před zahájením prodejů.

iphone

Výše uvedená informace tak patrně platí pouze pro operátory, kteří dostanou možnost se novými iPhony předvybavit, aby měli před zahájením prodejů dostatečné zásoby. Pokud Apple dodrží tradiční schéma, dají se z výše uvedeného odhadnout následující termíny platné pro koncové zákazníky:

 • Tisková konference v úterý 13. října
 • Zahájení předprodeje v pátek 16. října
 • Zahájení prodeje v pátek 23. října

Tyto odhady korespondují s dřívějšími leaky informátora Jona Prossera, který tvrdí, že se premiéra nových iPhonů odehraje v týdnu, který začíná 12. říjnem. Trochu znepokojující může být fakt, že Apple v emailu nezmiňuje řadu iPhone 12 Pro, o které se spekuluje, že dorazí ještě později.

iPhony 12 již vstoupily do masové produkce

Za opožděním letošních iPhonů stojí pandemie nemoci COVID-19, který zbrzdila jak vývoj, tak samotnou produkci. Ta podle zprávy Nikkei Asia Review se iPhone 12 začal masově vyrábět teprve v minulých dnech s tím, že nárůst výroby by měl nastat na přelomu září a října.

iphone 12

Podle reportu Apple plánuje do konce letošního roku vyrobit 80 milionů iPhonů s podporou sítí 5G, realističtější odhad ale činí „pouze“ 73 – 74 milionů. Největší podíl (zhruba 40 procent) má připadat na iPhone 12 Max s 6,1“ OLED panelem, velký podíl má patřit i menšímu iPhonu 12 s 5,4“ zobrazovačem.

iphone 12
iPhone 12 (ilustrační obrázek)

Apple prý také zahájil masovou výrobu chytrých přívěšků AirTags, které mají být představeny společně s novými iPhony. Kromě toho prý byla navýšena i výroba iPadů; Apple jich chce mezi zářím a prosincem letošního roku prodat 27 milionů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Masy, připravte si peněženky, masy.

  • Buď v klidu, na tebe čeká nějaká mrrdka s Androidem od Číňana, na kterou není potřeba se nějak připravovat, ptž ta jen tak líně dochlejstne do některého náhodného eshopu.

  • Ale pak ti tu vysvětlí, proč je lepší než ten iPhone :D

  • jablecne masy se opet predvadeji, nazorna ukazka podprumerne inteligne masovych jablecnaku. Clovek ani nemusi kritizovat jejich modlu, jenom zhrne clanek, a masy ovci pukaji vztekem. Co se ti na komentari nelibi? Nesouhlasis, ze je to masova spotrebka? Myslis ze existuje masova vyroba nemasoveho zbozi? Asi ne. Nebo po masove vyrobe zacne prodej v uzce vybranych luxusnich obchodech? To taky ne. Vis ze kazdou spotrebku vcetne iphonu bezne dostanes v libovolnem, treba podle tebe nahodnem eshopu? Jeste jsem nevidel eshop s mobily, ktery by nenabizel masovy iphone. Tolik k tvemu nenahodnemu eshopu prodavajicimu iphony Neni nad to, kdyz si chudy cechacek namlouva ze nakupem masovky za 20K si poridil luxus.
   Namisto tradicnich ovcackych dristu nekdy zkuste pouzit i argumenty.

 2. Pokud to bude mít menší nebo nejlíp žádný notch, dobrou výdrž, dobrý display a vzhled tak si ho jako doposud zarytý Androiďák koupím taky. I když bude stát tisíc euro. Jde mi hlavně o systém, už nemám náladu na Android telefony, u kterých jsou i vlajkové lodě po 2-3 letech pasé a nikdo z firmy se o ně nezajímá… Žádné pořádné aktualizace ani novinky, nebo nové verze Androidu (na které musí člověk čekat věčnost, pokud je vůbec pro starší model vydají… Měl jsem Samsungy i Huawei. U iPhone přepodkládám nové verze os a aktualizace apod další roky a roky.. Nekupuju telefon každý rok a chci aby mi jel dlouho a byl aktuální

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).