Domů » Bleskovky » iPad Pro: Spekulace o velkém tabletu od Applu znovu na scéně

iPad Pro: Spekulace o velkém tabletu od Applu znovu na scéně

Spekulace o velkém iPadu patří k nejčastějším ve spojení se společností Apple, předčí je snad pouze chytré hodinky a televize s logem nakousnutého jablka. Poslední informace pochází od serveru Korea Times a zdrojem je nejmenovaný velký výrobce displejů. Podle jeho vyjádření již produkuje Retina obrazovku o rozměrech 12,9 palce, která by měla být užita ve velkém iPadu. Ten by se měl začít prodávat z kraje příštího roku, pravděpodobně v březnu. Spekulace je to několikátá v řadě a v minulosti jsme ji viděli i od velkých mediálních domů jako je Wall Street Journal

 

Rozlišení displeje u 12,9 iPadu by se mělo přibližovat UHD, které je 3840 x 2160 pixelů. Jméno ani specifikace většího modelu zpráva neobsahuje. O podobném produktu se spekuluje i od Samsungu, který by údajně měl představit tablet s úhlopříčkou 12,2 palce. Spekulaci v případě Applu nahrává i přejmenování iPadu na iPad Air a tím získání vhodného místa pro další produkt s označením „Pro“. Myslíte si, že je na trhu místo pro velké tablety? Mělo by pro vás takové zařízení význam?

David Podzimek

11 komentářů

 1. No kdyby to mělo plnohodnotný OS – W nebo MAC, proč by ne? Jinak s tímto iOS anebo potažmo Android si myslím že to smysl nemá.

  • W nebo OSX nejsou zrovna vzorem OS pro dotykové obrazovky. Jejich GUI je založeno především na kurzoru a klávesnici. Tedy něčem, co iPad/tablet nemá.

  • borix (neregistrovaný)

   Mno, pokid vím, tak Samsung takové tablety už vyrábí. Jeden hybridní s W8 používám pracovně. Uznávám, že já ho používám převážně s připojenou klávesnici a myší pro Excel a Word, ale když se odpojí klávesnice a jdu brouzdat na net nebo číst knížku, tak v dotykovém ovládání rozhodně žádný problém nevidím. Ale samozřejmě, že předsudky udělají mnoho.

 2. Odpoveď na Galaxy Note 12?

 3. tom028 (neregistrovaný)

  Ten Apple, který se vysmíval Samsungu za více, než dvě velikosti obrazovek?

 4. Velký iPad by dával smysl jedině, pokud by se toho na jeho displeji odehrávalo více, než na Airu. Tedy napr. iWork aplikace by se svou bohatostí blížily k Mac OS a programy by nebyly jen přesnou, pouze zvětšenou, kopií těch na menších iPadech. To se minimálně první rok po uvedení nestane. Facebook hned nevidá bohatší verzi, ani Twitter, ani Google. A troufám si říct, že ani všechny aplikace od Apple nebudou na startu upravené. Podobně jako nebyly všechny upravené pro iOS 7 (iBooks, iTunes U, Find my iPhone..) – a to se jednalo „pouze“ o upravení barviček. Prvotní výhoda ve většim videu a fotkách je myslím pramalá satisfakce a důvod ke koupi.

  • Nevydá.. :( Proč tu není tlačítko edit?! :)

   BTW: Třeba s tím iPadem cílí na důchodce, kterých je čím dál více. Podobně jako Aligator v mobilech. :D

  • Spíše školy, nemocnice, banky… Zde má iPad velký podíl (resp. dominantní) a jistě se dá najít uplatnění ve firemním nasazení. Domácnosti jednoznačně upřednostňují menší tablety, 7-8″.

 5. Dax21 (neregistrovaný)

  Apple by toto vydal jako další možnost větší plochy pro zábavu atd. Na práci se zde Apple až tak nesoustředí. Rozhodně by se nesnažili dělat nějakého hybridy. Sami se tomu na keynote vysmívali. Takže by sme se dočkali akorát většího Airu. Nevím, co by mohli přidat, ale Apple stále razí cestu na pořádnou práci Mac a na zábavu iPad.

  • Na to, aby se zobrazily dokumenty (k práci) není potřeba Mac. A 12″ iPad se rozměrově blíží listu A4…

  • Dax21 (neregistrovaný)

   Konkrétně sem myslel přímo tvorbu dokumentů, právěže Apple myslím iWork na iPadech a iPhonech něco, jako myslím Microsoft s Office na WP. Spíš jenom na prohlížení než na editaci a to pořádné uděláš na plnohodnotných PC aplikacích. Já bych třeba velké tablety preferoval, docela na ně čeká, ale zatím málokdo chce do tohodle segmentu tabletů vstoupit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).