Domů » Bleskovky » iPad mini druhé generace zřejmě ztloustne kvůli nárokům Retina displeje

iPad mini druhé generace zřejmě ztloustne kvůli nárokům Retina displeje

Apple pravděpodobně představí další generaci tabletů iPad na tiskové konferenci, která se bude konat 22. října. O páté generaci většího iPadu známe prakticky všechny informace z různých úniků. U menšího sourozence situace tak jistá není. Některé zahraniční zdroje informovaly, že není stoprocentně jisté, zda bude vůbec představen. Měl by však obsahovat Retina displej, a podobně jako u klasického iPadu, si tento přechod zřejmě vyžádá nárůst rozměrů.

 

iPad mini s Retina displejem by měl mít stejné rozlišení jako iPad 4. generace, tedy 2048 x 1536 pixelů, ale na menším, 7,9 palcovém displeji. Jemnost by tak dosáhla 326 ppi, což je stejná hodnota jako má iPhone 5s (videorecenze). Dostat podobný displej do malého zařízení není až tak jednoduché, jelikož tento typ panelu je navíc energetický náročnější. Podle informací z dodavatelského řetězce bude další generace o 0,3 mm tlustší a o 0,2 mm širší. To je velmi podobný růst, jako ten, který jsme viděli při přechodu z iPadu 2 na iPad 3.

David Podzimek

3 komentářů

  1. JAN (neregistrovaný)

    Tak to sa mi moc nepozdava :/ Ani sam neviem co si vybrat medzi rozmermi a retinou …

  2. Hrúbka vadiť nebude, skôr hmotnosť (Dell Venue 8 ju už má pod 300 gramov).

    • JAN (neregistrovaný)

      To je pravda. Ta hrubka je skor o dojme a mna tym iPad pri kupe uplne dostal. Dalsi tablet by som uz mozno bral s Win 8, ale chcelo by to nieco s pomerom 4:3 (a aplikaciami).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).