Domů » Bleskovky » iPad Air rozebrán: Složitá konstrukce a maximální preciznost

iPad Air rozebrán: Složitá konstrukce a maximální preciznost

Server iFixit.com si vzal do parády nejnovější generaci jablečného tabletu iPad Air a rozebral jej do posledního šroubku. Produkty společnosti Apple vždy byly známé tím, že se poměrně těžko rozebíraly a domácí opravy se doporučovaly provádět jen těm nejzkušenějším. Ani v případě iPadu Air tomu nebude jinak.


Kompletní sadu fotografií rozebraného iPadu Air naleznete zde 

Na iFixit.com udělili iPadu Air v indexu rozebíratelnosti známku 2/10 a pokud by se vám náhodou tenhle tablet povedlo rozebrat, s největší pravděpodobností jej už nikdy nesložíte zpět do původního stavu. Konstrukce je velmi složitá a jednotlivé díly pohromadě drží nejen všemožné lepicí pásky, ale především pevné lepidlo a při demontáži hrozí podstatně větší riziko poškození.

iPad Air Teardown Review

Výraznou část zabírá 32,9watthodinový akumulátor a podle zahraničních recenzí je celková výdrž lepší než u předchozí generace. Svůj podíl na tom má úspornější procesor Apple A7 a samozřejmě i lepší optimalizace systému iOS 7.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

16 komentářů

 1. Tak nějak jsem čekal, že ve videu nebo alespoň v článku se bude psát/mluvit o té preciznosti. Asi mi to uniklo…

  Dle videa je v iPadu většina komponentů přilepena lepidlem nebo lepící páskou. Stenou praxi provozují i ostatní výrobci. Ať už jde o kvalitní konkurenci nebo levné čísnké šmejdy. V čem se tedy Apple liší? Lepící páska je „designed in California“?

  A že se rozebírá blbě? Vzhledem k velmi malé tloušťce se to prostě ani jinak vyrobit nedá. Asi těžko tam pi takové tloušťce budou mít šroubky nebo třeba luxusní a kvalitní packy na otevírání…

  • Tak dá se „ušetřit“ např. na množství lepidla, kdy „tamtung“ ho použije méně, stačí jeden pád… a něco se utrhne.

  • Jarda (neregistrovaný)

   uni, ty jsi fakt komik. Nevim proc do kazde dizkusi o iphone zatahujes „tamtung“. Na zakladni skole jsme taky povazovali komoleni jmen za neuveritelne vtipne. Pokud uz jsi dospely, tak je to docela trapny.

  • Tak dá se „ušetřit“ např. na množství lepidla, kdy „výrobce nehledící na kvalitu konstrukce“ ho použije méně, stačí jeden pád… a něco se utrhne.

  • Takže Jabko tam dá toho tolik že přesne v takovým pomeru se lepí i raketoplán.

  • Jirka (neregistrovaný)

   No jo, i lepeni je kumst ktery krome jabka nikdo nezvlada.

  • marcoama (neregistrovaný)

   a on Apple neco vyrabi? A ted tu o cervne karkulce, prosim.

 2. Ta výdrž je opravdu až neuvěřitelná, já neměřil 11 hodin čistýho času používání hned po prvním nabití, přitom je to tak tenký.

  • jj, na toto se Apple v aktuální generaci tabletů a NB/OS výrazně zaměřil. NB i zpětně po aktualizaci NB dostávají v závislosti na scénáři min. 1 hod navíc, ale někdy i více. To je normálně na přepsání specifikací. Dobrá práce.

   A A7 SoC je normálně školení z efektivity „na takt“. Povedené generace se nyní povedly.

  • uni: nj, mohli by se ale konecne zamerit na telefony a vydrz tam trosku zlepsit..

  • nj, tam vliv procesoru není tak velký, tam to prostě sežerou data na pozadí a displej. Ani s jedním se nedá nic zásadního prozatím vymyslet.

  • uni: tak na co ma apple tolik inzenyru? at to krucis nekdo vyresi:). Vydrz je ted to, co me u Applu nejvic pali (a zeslo by se vetsi LCD, tak max o pul palce, a NFC).

  • No jedině udělat větší telefon, aby se do to ho vešla větší baterka.

  • weth: tjn:-) Tak u iPhone se dá docela vybrat z power banek v podobě jacketu, ale pravdou je, že se z toho docela stane cihlička a designově to také není výhra….

   Proto prozatím upřednostňuji přístroje s výměnnou baterií, za 300-500 si zdvojnásobím výdrž bez dopadu na funkcionalitu (držáky, pouzdra,…).

   Blbý je, že LiPol mají např. lepší kapacitu, ale zase menší počet cyklů, což se u uživatelsky nedostupné baterie moc nehodí, tak tam hold jsou LiIon….:-/

  • Geary: Tak to je hodně slušný výsledek. Já stále čekám, až nám iPad Air dorazí na test :)

  • Po delší době je to velká změna k lepšímu, díky těm rozměrům a hmotnosti se to úplně jinak používá a o to víc ta výdrž překvapí. No uvidíš sám.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).