iPad Air rozebrán: Složitá konstrukce a maximální preciznost

Server iFixit.com si vzal do parády nejnovější generaci jablečného tabletu iPad Air a rozebral jej do posledního šroubku. Produkty společnosti Apple vždy byly známé tím, že se poměrně těžko rozebíraly a domácí opravy se doporučovaly provádět jen těm nejzkušenějším. Ani v případě iPadu Air tomu nebude jinak.


Kompletní sadu fotografií rozebraného iPadu Air naleznete zde 

Na iFixit.com udělili iPadu Air v indexu rozebíratelnosti známku 2/10 a pokud by se vám náhodou tenhle tablet povedlo rozebrat, s největší pravděpodobností jej už nikdy nesložíte zpět do původního stavu. Konstrukce je velmi složitá a jednotlivé díly pohromadě drží nejen všemožné lepicí pásky, ale především pevné lepidlo a při demontáži hrozí podstatně větší riziko poškození.

Výraznou část zabírá 32,9watthodinový akumulátor a podle zahraničních recenzí je celková výdrž lepší než u předchozí generace. Svůj podíl na tom má úspornější procesor Apple A7 a samozřejmě i lepší optimalizace systému iOS 7.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku