iPad Air 2 na prvních snímcích: Tenčí tělo a snímač otisků prstů

Honba za milimetry pokračuje a po té, co Samsung představil tenké tablety Galaxy Tab S, je míč na straně společnosti Apple. Loni představený iPad Air se pyšní tloušťkou 7,5 milimetru, tablety od Samsungu jsou však téměř o milimetr tenčí. Dostane se Apple s novými iPady pod hranici 6,6 milimetrů?

 
Vlevo má být nový iPad Air, vpravo pro srovnání loňský model

Na odpověď na tuto otázku si budeme muset počkat na podzim, nicméně již nyní můžeme podle uniklých obrázků říci, že tloušťka se u nových iPadů měnit bude. A změny se neodehrají pouze ve tloušťce, snímky, které porovnávají údajný iPad Air 2 s původním modelem odhalují i další novinky, například implementaci čtečky otisků prstů Touch ID do domovského tlačítka. Z pravé hrany má navíc zmizet posuvné tlačítko, designové obměny se má dočkat i mřížka reproduktoru na spodní hraně.

   

      

Pravost snímků bohužel nemůžeme zaručit, nicméně zhruba takto si nový iPad Air představujeme. Změny se pochopitelně odehrají i v útrobách zařízení, které se zcela určitě dočká výkonnějšího hardwaru a také nového softwaru. Finální verze iOS 8 pro tablety má podle posledních spekulací přinést podporu pro práci se dvěma aplikacemi na jedné obrazovce.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku