Nechcete si vyplácat FUP na svém iPhonu? Deaktivuje v nastavení Wi-Fi asistenta

Jednou z novinek v operačním systému iOS 9 je tzv. Wi-Fi asistent, který je schovaný v nabídce Nastavení a pokud nepatříte mezi uživatele, kteří po aktualizaci na novou verzi systému proklikávají každou položku, pravděpodobně byste na něj nepřišli.

Wi-Fi asistent se jeví jako užitečný v případě, kdy jste připojeni do bezdrátové sítě, která není příliš stabilní a přenos dat tak může být pomalý. V tomto případě totiž systém namísto Wi-Fi použije vaše mobilní data. A ve výchozím nastavení je takhle funkce zapnutá. Typickým příkladem je situace, kdy vejdete do obchodního centra a připojíte se na Wi-Fi, abyste si stáhli aktualizace aplikací – na to si přece „v terénu“ nebudete plýtvat datový balíček. Jenže stabilita připojení u veřejných bezdrátových sítí nemusí být zcela ideální a systém iOS tak raději použije vaše data.

Díky tomu může snadno dojít k vyčerpání vašeho datového balíčku i v případě, že jste připojeni do bezdrátové sítě. Pokud tomu chcete předejít, jděte do nabídky Nastavení – Mobilní data, kde úplně dole najdete položku Asistent Wi-Fi. Na této stránce rovněž můžete všem aplikacím v systému povolit či zakázat využívání datových přenosů, což se hodí třeba v případě, že se nacházíte v zahraničí a chcete využívat mobilní data jen u nejnutnějších aplikací.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku