Domů » Bleskovky » Nechcete si vyplácat FUP na svém iPhonu? Deaktivuje v nastavení Wi-Fi asistenta

Nechcete si vyplácat FUP na svém iPhonu? Deaktivuje v nastavení Wi-Fi asistenta

Jednou z novinek v operačním systému iOS 9 je tzv. Wi-Fi asistent, který je schovaný v nabídce Nastavení a pokud nepatříte mezi uživatele, kteří po aktualizaci na novou verzi systému proklikávají každou položku, pravděpodobně byste na něj nepřišli.

Wi-Fi asistent se jeví jako užitečný v případě, kdy jste připojeni do bezdrátové sítě, která není příliš stabilní a přenos dat tak může být pomalý. V tomto případě totiž systém namísto Wi-Fi použije vaše mobilní data. A ve výchozím nastavení je takhle funkce zapnutá. Typickým příkladem je situace, kdy vejdete do obchodního centra a připojíte se na Wi-Fi, abyste si stáhli aktualizace aplikací – na to si přece „v terénu“ nebudete plýtvat datový balíček. Jenže stabilita připojení u veřejných bezdrátových sítí nemusí být zcela ideální a systém iOS tak raději použije vaše data.

Díky tomu může snadno dojít k vyčerpání vašeho datového balíčku i v případě, že jste připojeni do bezdrátové sítě. Pokud tomu chcete předejít, jděte do nabídky Nastavení – Mobilní data, kde úplně dole najdete položku Asistent Wi-Fi. Na této stránce rovněž můžete všem aplikacím v systému povolit či zakázat využívání datových přenosů, což se hodí třeba v případě, že se nacházíte v zahraničí a chcete využívat mobilní data jen u nejnutnějších aplikací.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

4 komentářů

 1. Další vypečeností je, že se to tváří jako připojené, ale na pozadí to chce ještě login (třeba i jen potvrzení), takže wifi ano, Internet ne. V tomhle směru byl „pokrok“ u Androidu, když zrušili indikaci, zda daná WiFi routuje či nikoli připojení ven…:-/

  • zipiik (neregistrovaný)

   A kdy tuto indikaci u Androidu zrusili? Me to vykricnicek u wifi pripojenu dela i v 5.1.1, takze vim, ze mam wifi bez netu.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Jak pise Zipiik, vykricnik u wifi se zobrazi, pokud sit nema pristup ven.

 2. Mne už stačila funkcia vyčerpať dáta

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).