Domů » Bleskovky » iOS 9 běží na dvou třetinách podporovaných jablečných zařízení

iOS 9 běží na dvou třetinách podporovaných jablečných zařízení

Operační systém iOS 9 se může pyšnit titulem „nejrychleji přijímaný software společnosti Apple“; již po třech dnech od svého zářijového vypuštění běžel na 50 procentech podporovaných zařízení, a toto číslo stále (byť pomaleji) roste. Aktuálně je iOS 9 nainstalován na dvou třetinách podporovaných zařízení, tuto metu přitom jeho předchůdce iOS 8 překonal až na sklonku loňského roku.

  

iOS 8 aktuálně běží na 25 procentech jablečných zařízení, 9 procent pak pohánějí dřívější verze systému. Adopci iOS 9 v posledních týdnech výrazně popostrčila verze iOS 9.1, která přinesla velké množství nových emotikon a vylepšenou funkci Live Photos. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. odkedy mam iOS 9.1 mam problem s TouchID… kazdych ~48h odmietne rozoznavat prst…

  2. jiri (neregistrovaný)

    Co je to za blbost. To jako cela tretina jablickaru si dobrovolne nenainstaluje novou verzi, i kdyz je k dispozici? Pritom vecne papouskuji jak jsou rychle aktualizace dulezite a pak tvrdnou na stare verzi.

    To cislo mi vubec neprijde skvele, zejmena kdyz je k dispozici 9.1

    Je to stejny paradox jako kdyz jablickari se tvari ze cena neni dulezita a pak je pro nich obrovska vyhoda ze po roku neklesa bazarova cena jako u konkurence, a maji to za skvelou investici

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).