iOS 8 přichází s novým nastavením soukromí u polohových služeb

Operační systém iOS 8 nabízí lepší ochranu soukromí. Pojďme se podívat na novinku v podobě nastavení sdílení polohy. Pokud jste již provedli update na iOS8, určitě jste si všimli mnoha výzev i od dříve autorizovaných aplikací, které nyní požadují přístup k informacím o poloze. Není to tím, že by se najednou všichni tvůrci dohodli a začali data požadovat, ale jedná se o bezpečnostní prvek iOS8, který vám dává více možností sledovat, jaká data a informace instalované programy používají.

Pokud u varování vyberete Pokračovat, automaticky tak dáváte aplikaci možnost využívat data o poloze na pozadí. V případě volby Nastavení se dostanete do nabídky, kde je možné funkci upřesnit.

  

Samozřejmě jsou aplikace, u kterých je takový sběr informací na pozadí potřebný, například Počasí, nicméně u spousty z nich stačí, aby tento přístup získaly pouze v době aktivního používání. Proto kromě volby povolení sběru dat o poloze na pozadí můžete v novém systému tuto funkci trvale zakázat, nebo zvolit mírnější režim využití pouze „Při používání aplikace“.

Ivan Stloukal

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *