TOPlist

iOS 18, watchOS 11, macOS 15 a umělá inteligence. Sledujte dnešní Apple keynote

Tim Cook před před budovou Apple (ilustrační obrázek)
  • Červen je tu a s ním i další ročník vývojářské konference WWDC24
  • Konferenci můžete sledovat už dnes večer od 19:00 prostřednictvím online streamu
  • Těšíme se na nové verze operačních systémů, které mají být prošpikované umělou inteligencí

Společnost Apple dnes v 19:00 představí nové verze operačních systémů iOS 18, watchOS 11, iPadOS 18, macOS 15, tvOS 18 a visionOS 2 a také svou umělou inteligenci, kterou by všechny zmíněné systémy měly naplno využívat. Hardwarových novinek bychom se dnes dočkat neměli, vše se bude točit kolem softwaru a AI.

Jak WWDC24 sledovat?

Dnešní zahajovací keynote vývojářské konference WWDC24 začne v 19:00 našeho času. Živý přenos z akce budete moci sledovat na webu Apple.com nebo na oficiálním YouTube kanále.

Zatímco minulé ročníky se točily především okolo nových verzí operačních systémů, letos by podle zákulisních informací měla více než polovina keynote patřit výhradně umělé inteligenci. Tu by měl technologický gigant označovat jako Apple Intelligence (AI), což potvrdil přímo Mark Gurman, který má k Applu velice blízko.

Druhá polovina keynote se bude točit okolo iOS 18 pro iPhony, watchOS 11 pro hodinky a macOS 15 pro počítače. V plánu je i odhalení druhé verze systému pro headset Vision Pro, kde by propojení s umělou inteligencí mohlo dávat velký smysl.

Pokud chcete zůstat v obraze, sledujte od 19:00 web SMARTmania.cz či naše sociální sítě – Facebook, X nebo Instagram. O všech klíčových novinkách Applu budeme ihned informovat.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku