TOPlist

iOS 16.4 vylepší CarPlay a přidá nové funkce do Apple Music i Podcastů

ios 16 iphone apple
  • Apple oficiálně oznamuje dílčí novinky v aktualizaci iOS 16.4
  • Služba Apple Music nabídne jen pár svěžích designových prvků
  • Zato aplikace Podcasty nabídne třeba uskupení pořadů v tzv. kanálech

Společnost Apple láká na novinky, které přinese aktualizace iOS 16.4. Ta má dorazit v létě a v tuto chvíli víme minimálně o vylepšeních pro aplikaci Apple Music a Podcasty.

Hudební streamovací služba prý nepřinese žádné vyložené inovace, spíše grafické úpravy. Například oznámení o přidání skladby do fronty se nezobrazí přes celou obrazovku, ale pouze jako malý panýlek v dolní části obrazovky.

Výchozí podcastová aplikace v iOS nicméně několik větších změn přinese. Apple začne sdružovat jednotlivé pořady do tzv. kanálů (Channels), aby posluchači mohli volně vybírat z dalších podcastů na konkrétní téma (společnost, politika, kultura a podobně). Apple také nepřímo potvrdil, že některé kanály budou za platební branou – to už ale záleží na samotných tvůrcích.

Letmé vylepšení se týká také fronty dalších podcastů v pořadí. Uživatelé budou moci například přetáhnout epizodu svého oblíbeného podcastu do fronty gestem drag-and-drop. Pro uživatele automobilového systému CarPlay přináší Podcasty jednodušší řazení ve frontě a také „redakční doporučení“ pořadů pro poslech v autě.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku