iOS 13 přinese několik velmi očekávaných funkcí. Které to jsou?

Jablečný mobilní systém iOS 12 nedostal oproti svému předchůdci žádné převratné novinky, přesto byl přijat velmi vřele – Apple kladl důraz na stabilitu a rychlost, kterou pocítili nejvíce majitelé starších zařízení. Některé větší změny, které byly do iOS 12 připravovány, odsunul Apple na letošní rok, což znamená, že by iOS 13 mohl být na novinky výrazně šťavnatější. Server Bloomberg nyní přichází s prvními informacemi, které odhalují novinky nejen softwarové, ale i ty hardwarové.

Tmavé téma a nová domovská obrazovka pro tablety

iOS 13 má přinést očekávané celosystémové tmavé téma, které při postupném přechodu jablečných zařízení na OLED displeje dává velký smysl. Koneckonců majitelé jablečných počítačů si mohou tmavého tématu užívat už od loňského roku. Další změny se mají týkat zejména tabletů iPad, které by po letech konečně měly dostat novou domovskou obrazovku a také vylepšení správce souborů. Majitelé iPadů mají dále ocenit vylepšení funkce CarPlay, a také možnost otevřít si více instancí jedné aplikace a přepínat se mezi nimi v panelovém prostředí.

iPhony dostanou USB-C a speciální 3D kameru

A nyní se pojďme podívat na hardware. Podle Bloombergu Apple koketuje u iPhonů s nasazením USB-C konektoru, zatím však není jasné, zda se dočkají už letošní modely nebo až ty příští. Letošní nejdražší iPhone má dostat fotoaparát se třemi čočkami, zatímco ty ostatní si ponechají vylepšené dvoučočkové řešení.

blank

V roce 2020 pak má Apple v plánu implementovat do zadního fotoaparátu speciální laserovou kameru pro snímání okolního světa ve 3D. Kamera má pracovat až 15 stop (asi 4,6 metru) od přístroje, a má výrazně zlepšit požitek z rozšířené reality zprostředkované iPhonem. Kromě toho má také zlepšit kvalitu bokeh efektu v běžných fotografiích. Apple údajně o nových fotosenzorech úzce komunikuje se společností Sony, podle reportu by se mělo jednat o poslední mezistupeň před tím, než Apple představí vlastní náhlavní soupravu.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku