Domů » Bleskovky » iOS 12 beta 5 odhaluje vzhled budoucích iPadů Pro. Výřez v displeji mít nebudou

iOS 12 beta 5 odhaluje vzhled budoucích iPadů Pro. Výřez v displeji mít nebudou

Apple ještě letos představí novou generaci tabletů iPad Pro, které adoptují vybrané technologie, s nimiž loni přišel iPhone X, např. ovládání gesty či přihlašování Face ID kamerkou. Nové iPady také dostanou tenčí rámečky, a proto se logicky vyrojily spekulace, zda i u nich bude Face ID kamerka schována do výřezu v displeji. Nová ikona v poslední betě iOS 12 odhaluje pravdu.

Nové iPady zřejmě skutečně dostanou výrazně tenčí rámečky kolem displeje, ne však tak tenké, aby bylo nutné do displeje řezat. S domovským tlačítkem se čtečkou otisků prstů se nicméně musíme rozloučit.

Není to poprvé, co nehotový jablečný software odhalil budoucí produkt Apple, firmware k HomePodu například loni v červenci odhalil vzhled iPhone X.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. A tak to mělo být i u dalších iPhonech či jiných zařízení. Výřez je úplná debilita a ten kdo to vymyslel by měl sedět.

  • Duvod?

  • Výřez zlepšuje využití displeje. V čem je problém?

  • Vypadá to neesteticky a působí to rušívým dojmem

  • Mluv za sebe. Majitelum X to ocividne zas tak moc nevadi (ostatne nne taky ne)

  • Filip (neregistrovaný) Ty taky mluv za sebe, jsi IOvce?. Ty nepřiznávají chyby své modly. A nebo se ti to líbí, brát ti to nebudu, je to tvoje věc. Rozhodně to ale není zlepšení. Malé rámečky jdou i bez toho, třeba Samsung.

  • Tak to neber jako výřez, ale jako rozšíření displeje (což btw je). Nikdo nikomu kus displeje nesebral????

  • vyrez je naprosta inzenyrska zoufalost a neschopnost vymyslet jak to vyresit bez nej, navic je to neskutecne skaredy. Nastesti se vzdycky najde par chytraku co ti vysvetlej ze je to vlastne strasne super vec

  • Mne osobne to napriklad vobec nevadi. Buducnost urcite nie je “vyrezova”, ale ako prechodne riesenie som s tym uplne ok.

  • Karel Endler

   Úzký výřez uprostřed bych skousnul, i když se mi nelíbí. Široký výřez, který po stranách zanechá pár desítek pixelů (např. Xiaomi Pocophone), je nesmysl, a takový šmatlafoun bych nechtěl ani zadarmo.

   Daleko víc než malý výřez mi vadí opuštění HW tlačítek a čtečky otisků vpředu dole.

  • Azkaban, ty mudrlante, jak jinak by jsi to vymyslel bez výřezu ty?

  • Skylark: Tak jako ostatní výrobci + když to neumím schovat, tak to tam ani nedávám. Nevím na co je mi kus pidi prostoru na kraji navíc.

  • No tak pak se můžeme divit, že to každý výrábí, když se Vám to líbí. Jak řekl „.“ vypadá to neesteticky a rušivě. Je to jako mít mouchu na displeji, kterou nemůžu odehnat. Já jsem pro tenký rámeček. Výřež je prostě kravina.

 2. Vypadá to dobře, nemá to notch a využije všechen prostor. Takhle by to mělo být i u IPhonu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).