Domů » Bleskovky » iOS 12.1 potvrzuje nové iPady a funkce. Dočkáme se ješte tento rok

iOS 12.1 potvrzuje nové iPady a funkce. Dočkáme se ješte tento rok

Apple v minulém týdnu představil nové iPhony a hodinky, čímž možná část obecenstva zklamal, neboť bylo očekáváno mnohem více produktů – zejména nové iPady Pro, „levný“ MacBook a možná i nový Mac Mini. Je však možné, že se nového jablečného hardwaru ještě letos dočkáme, minimálně příchod nových iPadů Pro naznačuje čerstvě vydaná beta verze iOS 12.1.

Nové iPady Pro už příští měsíc?

V kódu instalační aplikace se objevuje řádek obsahující výraz „iPad2018Fall“, což by naznačovalo brzký příchod nových iPadů, spekuluje se o říjnu. V kódu iOS 12 se také objevují nové funkce, například synchronizace Memoji (nové personalizované emoji) v iCloudu. Ty jdou zatím používat pouze v iPhonech, jejich synchronizace by však dávala smysl pro používání na dalších zařízeních.

Animoji i Memoji by měly být dostupné i na nových iPadech Pro, u nichž rovněž dojde k implementaci 3D kamery TrueDepth. Skenování uživatelova obličeje by navíc na nových iPadech mělo být možné ve vertikální i horizontální poloze. Spekuluje se i o osazení nových iPadů USB-C konektorem namísto Lightningu, což nyní naznačuje emulátor XCode iOS 12.1, ve kterém lze k iPadu připojit 4K monitor; to v současnosti skrze Lightning port nelze.

Nové iPady Pro přijdou o Lightning konektor a dostanou výkonnější nabíječku

Další novinkou, která s iOS 12.1 dorazí, jsou skupinové hovory skrze FaceTime. Ty Apple slíbil již na letošní vývojářské konferenci WWDC, do iOS 12 se však nedostaly. Je možné, že Apple v příštím měsíci uspořádá novou keynote, na které představí nové iPady a iOS 12.1 zároveň.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments